Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a biztonságra törekszem...

Ha a biztonságra törekszem megéri SSD-re váltani?

Figyelt kérdés

Azt olvastam egy cikkben, hogy az SSD-k élettartama jelentősen rövidebb a HDD-kel szemben, de mivel az SSD-nek több memóriacellája van, megelőzhető az adatvesztés úgy is, ha az egyik cella tönkremegy és biztonsági mentést végez egy másik cellára, így gyorsan reagálhatunk a bajra anélkül, hogy elvesztenénk adatainkat. Másrészt, egy SSD-nek tényleg csak a memóriacellája hibásodhat meg túlterhelés esetén? Nem mintha állandóan túlterhelném a merevlemezem, de mindig töltök le valamit, ha nem egy filmet, akkor egy segédszoftvert, amit ki szeretnék majd próbálni.


Szóval lényegében arra lennék kíváncsi, hogy megéri e annyi pénzt adni az SSD-re, ha biztonságosabb az adattárolás rajta, vagy várjak még egy kicsit, amíg fejlődik a technológia és lejjebb csúsznak az árak?


2013. dec. 29. 19:32
 1/7 anonim ***** válasza:
SSD elsősorban a sebességében jobb választás, mint a HDD. De mivel sajnos még nem bizonyított az SSD-kben előszeretettel alkalmazott TLC NAND Flash tartóssága, ezért erre nehéz válaszolni. Ha fontos a biztonság, akkor én egy házi NAS szerver-t vennék.
2013. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
.. és mivel ár-érték aránya nem túl jó - pont filmek esetében, amik sok helyet foglalnak - emiatt nem éri meg SSD-t venni. A filmeket tartsd HDD-n, ha elveszik letöltöd mégegyszer...
2013. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb párosítás: Egy 60 gb-os SSD a windows7/8-nak, erre ne rakj mást, csak a windowst. És egy 1,2 vagy 3 TB-os HDD a játékoknak és a programoknak, filmeknek, képeknek, zenéknek.
2013. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, habár nem értem ezzel mit érek el (3-as válaszoló), ha netán tönkremegy a vinyó, akkor minden elveszik, az OP-t max 1 óra rátenni egy új HDD-re (géptől függően), ha viszont SSD-n van és tönkremegy a HDD nem érek el vele többet, csak annyit, hogy nem kell újra felraknom az OP-t. Szóval igazából én nem az OP miatt aggódok, windowsot amúgy is nehéz karbantartani ennyi letöltés mellett, előbb-utóbb újratelepítés lesz belőle, akkor meg felesleges az SSD.
2013. dec. 29. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő úgy gondolta, hogy azért az a legjobb párosítás, mert az ssd-n van az op rendszer és ugye az gyorsabb lesz mintha hdd-n lenne :)
2013. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan. Megy a zöld kéz :)
2013. dec. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos igaz, erre nem is gondoltam... Akkor részemről is oké és köszönöm a válaszokat. :)
2013. dec. 29. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!