Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » No signal. VGA hiba?

No signal. VGA hiba?

Figyelt kérdés

A napokban jött meg az új VGA-m, kezdésnek feltettem a gépre az AC4-et, és mikor játszok vele (mind egy mennyi időt, akár 30 percet, akár egész nap ki se lépek), de amikor kilépek, vagy leteszem tálcára a játékot, hogy nézzek egy hőfokot, 10-20m másodperc, elmegy a kép és VGA no signal. És csak a játéknál figyeltem meg, ezt mikor kilépek belőle, vagy leteszem tálcára. Lehet, hogy játék hiba ? Vagy op. rendszer ? Vagy VGA ? De azaz érdekes, hogy nem mindig ma pl. nem csinálta ezt, egyik nap 8-szor is eljátszotta, valamikor csak 2-szer. És már mindent próbáltam, másik Windows-ot raktam fel, kiszedtem a kártyát újra beletettem megmozgattam az alkatrészeket, elvileg a monitor is jó, a hőfokok is rendben vannak.


Szóval a segítségeteket próbálom kérni, másnál is jelentkezett már ez a probléma, vagy láttátok már ?


Amúgy a játék nem eredeti, lehet rossz a crack, vírusos és az szórakozik ?



A segítséget előre is köszönöm !!



2013. dec. 27. 16:31
1 2
 1/12 macika55 ***** válasza:

Egy két dolgot próbálj meg.

Biosban kapcsold ki a speedstep-et ha van ilyen.

Windows energiatakarékosságnál cpu 100%-on.

VGA energia t. kikapcs.

Monitor kikapcsolása soha.

Bár nem tudom milyen gépről van szó.

2013. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Spec:


CPU: Intel i7-4770K

VGA: Asus GTX 770 OC

Alaplap: Asus Maximus VI Hero

RAM: Corsair Dominator Platinum 8GB 1600MHz

Táp: EVGA SuperNOVA NEX650G

Ház: CM Storm Trooper Stryker

2013. dec. 27. 16:49
 3/12 macika55 ***** válasza:
Ami írtam próbáld meg,hasonló a gépünk nekem így megy.
2013. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Megnéztem őket. Igazából külön ilyen, hogy VGA meg CPU energia takarékosság nem találtam. De a Vezérlőpultban kikapcsoltam minden energia takarékos dolgot és a teljesítményt pipáltam ki.


BIOS-ban meg olyat találtam, hogy:

Enhanced Intel SpeedStep Technology: Enabled

CPU Turbo Mood: Enabled


Azt azért leírom, hogy alap hűtőm van és a CPU órajelére 3900MHz ír..Ez a Turbo Mood miatt van ? Mert alapból 3500MHz-es és nem akarom, hogy alap hűtővel húzva legyen, mert a végén valami baja lesz, majd később víz hűtéssel.


Szóval kikapcsoljam mind a kettőt ?

2013. dec. 27. 17:12
 5/12 macika55 ***** válasza:

Enhanced Intel SpeedStep Technology csak ezt.

Igy nem veszi vissza a frekit tétlenség alatt.

Ezek csak ötletek.

A GPU-nál az energia sémád speciális beállításainál tudod megnézni.

2013. dec. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

És a CPU-nak nem lesz baja, ha bekapcsolva hagyom azt a Turbo Mood-ot ? Csak mivel gyári hűtőm van.


+ még 1 kérdés: A RAM-om 1600MHz-es, de még is csak 1333-nak ismeri fel és mikor átállítom BIOS-ban és újra indul, Magától visszaállítja Auto-ra és újra csak 1333MHz-et ír. Ezt valahogy lehet orvosolni ?

2013. dec. 27. 18:10
 7/12 A kérdező kommentje:

+ észre vettem, hogy mikor bekapcsolom a gépet/újraindítom még mielőtt kiírná, hogy Üdvözöljük/Bejelentkezés előtte is ír egy VGA no signal-t pedig ott nem szokott.


Amúgy köszönöm az eddigi segítséget, amiket mondtál azokat beállítottam.

2013. dec. 27. 18:13
 8/12 macika55 ***** válasza:

Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

Biosban ram manuál és állíts be az xmp profilt és átvált 1600Mhz-re.

Mivel van összekötve a monitorod?

DVI,HDMI?

2013. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
DVI-vel.
2013. dec. 27. 19:26
 10/12 macika55 ***** válasza:
A HDMI aljzat melletti DVI I be dugd.
2013. dec. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!