Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen Intel processzor van a...

Milyen Intel processzor van a Core i3 és a Core i5 között?

Figyelt kérdés

Épp a PCX webáruház gépösszerakóját próbálgattam, amikor arra figyeltem fel, hogy a legjobb/legdrágább Core i3 és a leggyengébb/legolcsóbb Core i5 között körülbelül 10 ezres árkülönbség és többszálas teljesítményben hatalmas különbség van...

Tudom, tudom, szintetikus tesztprogramok.(CPU-World adatok):

- Intel Core i3 4340 (36 ezer)

- Intel Core i5 2320 (46 ezer)

És a kettő között hatalmas különbség van többszálas teljesítményben (20 % körül)


A kettő közötti árban (37-45 ezer) és teljesítményben semmilyen újabb Intel processzor nincs...


Holott a 28 ezer forintos FX 6300 több szálon 15 %-al veri az i3 4340-et... és a kettő Intel processzor között rengeteg AMD van...


Érdekelne hogy ti mit gondoltok!



2013. dec. 22. 18:47
 1/4 BM-Striker ***** válasza:
Pontosan ezért vannak így árazva az AMD processzorok.
2013. dec. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bamboochatheone ***** válasza:

Tessék: [link]

Ez már Haswell.

2013. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azt mondom hogy 36 és 46 ezer közt nincs semmilyen processzor.

Erre te megcáfolsz és idedobsz egy akciósan 44 500 forintosat? Már megbocsáss...

2013. dec. 22. 20:15
 4/4 bamboochatheone ***** válasza:
Valami baj van vele? 46 ezer alatt van és nagyon jó teljesítményű. Amúgy ez nem akciós hanem ez mindig is ennyi volt. Ez csak marketingfogás. Bár ha már i5 akkor nem adnám 4670 vagy a K-s verziója alá. Előbbivel van tapasztalatom mert nekem is ilyen van most. Nagyon kellemes processzor. Erős, keveset fogyaszt, nem melegszik(max 50 fok 2 óra folyamatos 100%-os terhelés mellett). Szóval szimplán Inteles.:)
2013. dec. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!