Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem jó a wifi?

Miért nem jó a wifi?

Figyelt kérdés
Adott egy androidos telefon. Egy Wifi router Aminek a jelszava 16 karakterből áll (A nevem, és a születési évszámom.)Nos Ha a telefonba beírom a jelszó azt írja hitelesítés---majd továbblép.Nem hajlandó rákapcsolódni. Egy laptop ,és egy számítógép Van ezen kívül Wifivel rákötve a router-ra. Azokkal működik,szóval nem értem.Van viszont egy furcsa dolog.A számítógépre ami szintén wifi-vel veszi a jelet letöltöttem ezt a programot: [link] . ha ezzel megosztom a wifi jelet(ami a routerből származik, akkor arra rá tud kapcsolódni a telefon.Nem tudom mi lehet a probléma.A segítőkész megjegyzésekért megy a pacsi.

2013. okt. 29. 16:21
 1/2 Csxeba ***** válasza:

Ki állította be ezt a routert? Lehet, hogy nincs szabad IP címe, vagy ki van kapcsolva a DHCP szerver. Ez megmagyarázná azt, hogy ha a számítógépedet alakítod AP-vé, akkor ott miért kapsz IP címet. Keress egy olyan a telódban, hogy fix IP cím beállítása és add meg neki mondjuk ezt: 192.168.1.234

ha ezzel felkapcsolódik, akkor a DHCP szerveren kell valamit állítani a routerben.

2013. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 pinkpancser ***** válasza:
Dlink routereknél volt olyan probléma, hogy WPA/WPA2 PSK-val nem mentek a droidos telefonok (Iphone és symbian igen). Próbáld ki a WEP-et.
2013. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!