Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Edimax, Tp link router csatlak...

Edimax, Tp link router csatlakozik a Netre, de nem lehet kapcsolódni, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Pc-n win 7 fut,nem reagál a csatlakoztatásra,nem nyitja a kommunikàciós ablakot se.Laptop xp,hol nyitja,hol nem.Ha igen a beállítások után sincs Net a pc-n,csak telefonokon.Akkor is rendszeresen elveszik a kapcsolat. Digi kábelnetről van szó, nem a Net-tel van a hiba! Mindkét router máshol hibátlanul működött,igaz más szolgáltatónál. Napok óta nem sikerül előrébb lépni, sok fórumon olvastunk róla, ezer dolgot kipróbáltunk :( Remélem valaki tudja mi a megoldás!

2013. okt. 29. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem akkor szokta a tp-linkem csinálni, ha - nekem be van állítva a DoS védelem - valamiért sok kérés megy ki, ráfekszek az F5-re dühből hogy töltsön be egy oldlat, és ilyenkor a tp link router az ip-met letiltja. akkor be kell loginolni a routerbe a security részbe és a blocked dos host listben ki kell törölni a belső ip címem.


viszont ez nem alapértelmezett beállítás, csak én kapcsoltam be. csak a hülye router a belső ip-t is letiltja.


szerintem húzd ki a routert indítsd újra meg a gépet is első körben. lehet DNS probléma van. Ird be fixnek a 8.8.8.8 és 8.8.4.4 google dns szervereit.

2013. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen kapcsolódást szeretnél te a gépeken csinálni? Ugye nem valamilyen DSL kapcsolatot akarsz a gépen elindítani? Routernél a gépet bedugod és kész. IP legyen DHCP-s, a router majd oszt neki. A kapcsolatot a router felépíti, mivel a telefonon van net.
2013. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Digi net van . Szolgálattól nem kaptunk külön modemet mivel állítólag nem kell.A másik gondom van egy TP Link routerem ahol véletlenül kikapcsoltam a Wireless settings : Eneble Wireless RouteR rádió, Enable SSID broadcast engedélyezést és azóta sehogy sem tudok kapcsolatot teremteni vele. Reset sem segített. Mi a megoldás rá?
2013. okt. 29. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!