Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan erősítsem a router...

Hogyan erősítsem a router wifi jelet?

Figyelt kérdés
TL-WR542G routerem és FiberPower60-am van. Az emeleten megfelelő a jel, de a földszinten gondok vannak. Nagyon gyenge a jel és nincs is mindenhól (a födémben sok a vas). Egy vezetéket levezettem a földszintre, de a lépcsőházban lenne egy átlátási pont is, mely mindkét szintet látná. Mi lenne a legjobb megoldás a fölszinti jel megerősítésére. Erősebb router, egy második, access point vagy valami más. Milyen érdemes mostanság venni és hogyan kellene bekonfigurálni a rendszert. 2-2 gép menne rá fent és lent illetve mobil.
2013. okt. 29. 07:54
 1/7 Csxeba ***** válasza:

Hát van pár trükk:

- Térbeli elhelyezés (ezeket le sem írom, szerintem vágod őket)

- Válassz olyan csatornát, ahol a legkevesebb másik AP sugároz

- Használd a 802.11g sávot (ne az automatikusat)

- Cseréld ki az antennáját egy nagyobbra (ha lehet)

- Ha a földszinten egynél több gép van, akkor jobb, ha veszel lentre is egy routert, ha csak 1 van, akkor talán elég a kábel levezetése.

- Próbáltad esetleg, hogy a földszintre lövöd be a routert? Hátha felfelé jobban sugároz, mint lefelé

2013. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóhoz annyit tennék hozzá, hogy a te routered csak 802.11g-t tud (elméleti max sebesség 54mbit, de gyarkotlatban 20 körül), szóval ne csodálkozz, hogy a net előfizetésed kb harmadát fogod kihasználni az összes gépen együttvéve.
2013. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Be tudsz iktatni Access Pointot lenntre és akkor lent is normális lesz a jel.
2013. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudnátok ajánlani access pointot? Ami esetleg ehhez jó lenne. Nem gond a bekonfigurálás? Igazából azt nem tudom eldönteni, hogy vegyek e egy jobb routert és az megoldaná a problémát, vagy hagyjam meg ezt és lentre vegyek valamit.

Az új kb 15eFt lenne és ezeket néztem:

TP-LINK TL-WR1043ND vagy TP-LINK TL-WR1042ND

Az nem lenne jó ha esetleg ennek megvétele után is kellene még venni valamit lentre.

2013. okt. 29. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:

A 802.11n-es wifi eszközök hatótávolsága kb kétszerese a g-sekének. Tehát elvileg lehet, hogy önmagában megoldja a problémád. Másrészt ha nem oldja meg a gondot, még akkor is jól jársz vele, hiszen legalább ezzel ki tudod használni a telejes net sebességet.

Ha a sebesség neked nem fontos, csak hogy tuti menjen, akkor sztem az lenne a legegyszerbb, hogy valakitól kölcsönkérsz egy n-es routert letesztelni, hogy azzal milyen a jelerősség.

2013. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazából fent nincs gond a sebességgel. Erős és gyengébb gépen is normális.

Azt hallottam a több antennás routerekről, hogy mindenféle irányba sugároznak és gondolom, több esély van rá, hogy átmegy a gerendák között a jel.

Ettől függetlenül inkább arra hajlanék, hogy levigyem a jelet (a meglévő kábelen), rákötni egy másik eszközt és akkor talán lent is egyenletesen erős jel lenne mindenhol. A meglévőt azt gondolom, nem vihetem le. Vagyis nem tudom, működne e második routerként és be lehet e konfigurálni. Ez azért tetszene, mert fent lenne egy új és erős, de a régit se kellene kidobni.

2013. okt. 29. 18:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Az UPC jel fent jön be, ott a modem, így gondolom, hogy fent erősebb egység kellene, mint lent.
2013. okt. 29. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!