Azt olvastam valahol, hogy az AM3+ foglalat haldoklik és az FM2+ az új alternatíva. Kinek mi a véleménye és tapasztalata?
Na most, ha 8 magos processzort akarsz, de APU-t nem, akkor a kérdés nagyjából eldőlt.
Az AMD nyilván fog videochip nélküli processzorokat is forgalmazni az FM2+ -os foglalatokhoz, de a főcsapás iránya náluk nyilvánvalóan az integráció.
Egyetértek veled, én sem díjazom, de amilyen gyorsan eltűntették a sima AM3-as procikat, olyan gyorsan fogják az am3+-ot is.. ha a pénz nem akadály, akkor 8350-est vegyél.
Viszont elgondolkodtat, hogy miért is szeretnél 8 magot, amikor annak a kihasználása még a jövőbe tekintve is kérdőjeles... bár a next. gen konzolok miatt már páran számolnak vele. :)
A 8350 a 8320 húzott változata, cserébe drágább.
Egyáltalán nem kell az aput kidobnod ha másik videókártyát veszel. Az igp-k csak a belépő szintű kártyákat váltják ki. Ha beteszel mellé egy dvga-t akkor simán lekapcsol az igp és ennyi. Ugyanúgy használható tovább.
Nem véletlenül raktak a next gen konzolokba apu-t, kimondottan a fejlesztők kérték a proci tehermentesítése miatt. Azt mondjuk nem tudom, hogy a kaveri igp-je használható lesz-e dvga mellett, ha igen és a hsa sem áll meg a fejlődésben, nagy potenciál van/lesz benne.
Mondjuk nagy hátrány, hogy a leendő fm2+ proci teljesítménye kérdéses még egy fél évig de sztem legjobb esetben is max az i5-höz lehet mérni őket.
Lehet így is nézni, de ha azt nézem, hogy az 5 évvel ezelőtt megvett 4 magodat most kezded kihasználni, amikor a mostani 4 magosak köröket vernek az akkori architektúrára, akkor nekem még mindig feleslegesnek tűnik :) Inkább legyen 4 modern, jól működő mag, mint 8, ami a tényleges kihasználtsága idején már elavultnak minősül (bár a programozáshoz őszintén szólva nem értek, lehet, hogy ott már kihasználásra kerül).
Ragaszkodásod esetén 8320/8350, mivel az Intelnek nincs 8 fizikai maggal ésszerű áron elérhető processzora (hacsak nem vagy milliomos, mert akkor vegyél egy Xeont, de előtte fogadj örökbe :P)
Köszönöm az értelmes és segítőkész válaszokat, biztosan jópofa emberek lehettek.
Szóval először is megértem az integrációra való törekvést is, mert így gyorsabb az adatátvitel a CPU és a VGA között, mint akár PCIe által... ...de tudjátok bár régóta vannak integrált hangkártyák is és én mindig veszek a gépembe külön egy hangkártyát, hogy miért? Csak! :-)
Hogy mi hasznát vettem a 4 magomnak 5 évvel ezelőtt? Elmondom. Te úgy közelíted meg a témát, mint végfelhasználó, aki programokat használ... ...gondolj bele azokat a programokat, amiket a végfelhasználók használnak, azokat valakik el is készítik... :-) (vannak olyan programozási nyelvek is, amelyek a párhuzmos végrehajtást célozzák meg, pl. Occam)
De menjünk egy kicsit még visszább az időben... ...a programokat mindig egy sokkal izmosabb gépen fejlesztik, mint amire majd szánják végül... ...legalábbis régen tutira így volt, olvastam egy Commodore 64-es játékról (The Last Ninja) mely a fejlesztése alatt nem is látott Commodore gépet, mert akkor egy IBM PC 286-os gépen generálták le a pályákat stb. ...és most kapaszkodjatok meg az a 286-os, akkor teljes felszerelésében közel másfél millió forintba került, ami mai szemmel nézve is borzalmas összeg, nem hogy abban az időben!
Jaaa és láttam már 16 magos processzorokat is, de ettől még nem lett több pénzem... :-)
Ha jól értem, nem tetszenek a válaszaink, pedig a fő kérdésedet korrektül megválaszoltuk, utána meg barátságosan elkanyarodtunk a témától :)
Apró észrevételeim lennének azért:
"Te úgy közelíted meg a témát, mint végfelhasználó, aki programokat használ... ...gondolj bele azokat a programokat, amiket a végfelhasználók használnak, azokat valakik el is készítik... :-)"
Ha te ezek közé tartozol, akkor eleve nem értem miért gondolkozol am3+ vagy fm2+ szinten :) használj intelt, programozás és fejlesztés terén egyértelműen többet tudnak. :)
"..és most kapaszkodjatok meg az a 286-os, akkor teljes felszerelésében közel másfél millió forintba került, ami mai szemmel nézve is borzalmas összeg, nem hogy abban az időben! "
Így van, éltem már akkor, sőt, bőszen ügyködtem a commodore 64emen (az sem volt azért olcsó...). :) Viszont vedd számításba, hogy ma már egy architektúra hamarabb kifut, nagyobb léptékű és gyorsabb a fejlődés, ráadásul árverseny van.
És tényleg leszólod azt aki nem ért veled egyet. :)
Nem védeni akarom az integrációt csak rá szeretnék világítani egy tényre ami felett elvileg te sem húnyhatsz szemet csak úgy. Nem jókedvükben csinálják a gyártók, ha a fejlesztések a jelenlegi ütemben mennek tovább az intel 2017-re kidobja a 7 nm-es lapkákat és onnan már nem nagyon van tovább az x86-nak, valamilyen szemléletváltás lesz ami a jelenlegi trendek szerint épp az integrálás lesz. Persze könnyen lehet, hogy addigra a párhuzamosítás elér arra a szintre ahol már a nyolc magot is ténylegesen kihasználjuk de ha azt nézzük, hogy a két mag kihasználásához is kellett vagy 4-5év, megint ott vagyunk, hogy kb. 5 év és az apuk általános használata lesz a mérvadó. A magok számát a konzumer piacon nem lehet csak úgy növelni. Az i7-3770 az intel szerint 77W-ot eszik, azaz a valós max fogyasztása valahol 100-120W között van. Még ha csökken is a fogasztás, annyival nem nem lesznek előrébb, hogy 8 magot rakjanak egy prociba a konzumer piacon. A steamroller pedig kérdéses, ha nem virítanak valami nagyon nagyot, továbbra sem veszik fel a versenyt az egy szálas teljesítményben az intellel. Amd pedig valszeg nem mostanában fog berakni 4 modul mellé egy komoly igp-t vagyis megint marad a négy mag használata igp-vel párhuzamosan.
Ha komoly szinten foglalkozol a programozással akkor pont előre kellene gondolkodnod és megvárni a vásárlással az "fm2+"-t mert hsa ide vagy oda, ki kell tapasztalni az új api-kat.
Persze nem azt mondom, hogy ne vegyél am3+t, csak azt hogy ha nem sürgős sztem jobban járnál ha megvárnád a kaveri teljesítmény adatait.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!