Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki nagyon szépen kérem...

Valaki nagyon szépen kérem segítene?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon el vagyok keseredve mert csak a baj van a gépemmel.

Még tavaly vettem:


fx 6100

4gb ram

asrock 960gm/u3s3 fx

hd 7850 oc


És, megvettem a bf3at, de élvezhetetlen volt mert mindig laggolt, aztán kiderült hogy szektorhibás volt a hdd-m, és gondoltam ez volt a gond. Most hogy kicserélték, úgyanúgy laggolgatok, egyszerűen már nem tudok mit csinálni, nem tudok mire gondolni ? én arra gondoltam hogy lehet amiatt nem szűnt meg, hogy egy the piratebay-es, win7et töltöttem le, most leszedtem egyet ncore-ról, felraktam, csak idő mire felmegy a bf3 is... Szerintetek mi lehet a baj ? Processzor ? Alaplap? Ram? Ezeket hogyan tudom leellenőrizni ? És olyan van hogy processzor driver ? Mert a videókártyából a legfrissebb driver vant fent. Kérlek segítsetek !



2013. máj. 10. 22:57
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Nem nagyon világos ez a táblázat. Megnéznéd nekem, 2597 pontot adott. Most felraktam a bf3at, és miközben játszottam folyamatosan figyeltem a cpu , ram, videókártya, kihasználtságát és hőmérsékletét. A videókártya 55 fok körül volt, a processzor 60 fok körül. Ezek szerint nem a hűtéssleelvan gond, vagyis én így gondolom.

Viszont érdekes dolog, mert, elmentem bf3ban, az adott pálya egyik végébe ahol senki sincsen, egy zárt térbe, és megy olyan 55-60 fps-el, ekkor 60-70%ot ír a cpu kihasználtságra, majd egyszercsak belaggol, kb 3-5 mp-re, és ekkor mindig ugrik 15-20%ot a cpu kihasználtság, majd amikor ismét felmegy 60 fps-re és visszaáll 60-70%os kihasználtságra.

Ezek szerint a cpu a ludas ?

Ehhez az egészhez köze lehet az hogy, letöltöttem az aida 64 extreme editiont, és amikor a memória és gyorsítótár teszt-re megyek, akkor az L2 cache másolásánál és a L3 cache olvasásánál és az L3 cache másolásánál is MINDIG megakad, olyan minimum 20 mp-re de annál szerintem sokkal többre, utána továbbmegy, és máshol már nem nagyon gondolkozik. ui.: a ram kihasználtság játék közben a 4gb-ből, 3gb körül szokott lenni.

2013. máj. 12. 18:14
 32/37 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem mondani, hogy amikor "megakad" akkor, az aida kiszürkül, és írja hogy a program nem válaszol, majd fél perc várakozás után, megrázza magát és továbbmegy...
2013. máj. 12. 18:27
 33/37 anonim ***** válasza:

szerintem nézed meg a feladatkezelőben ,hogy mindegyik mag be van-e állítva

ezt így tudod megnézni:

rámész a feladatkezelőben a folyamatokra és az összes felhasználó folyamatainak a megjelenítésére , kikeresed a bf3 nak a folyamatát jobb klikk affinitás beállítása és az összes mag legyen kipipálva

2013. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Ha lehet a virtuális memóriát helyezd át egy másik fizikai meghajtóra, minden Driver legyen a legfrissebb, és még akkor sem biztos , hogy megszűnik a laggolás. Próbáld meg, hogy BIOS-ban letiltasz két magot és 4 maggal játszol (nem vicc). MS Visual C++ valamelyik verziója hiányozhat a játéknak esetleg, vagy a .Net Framework 4. Jól feladtad a leckét :)
2013. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Oké, kipróbálom ezeket, de, agentK szerint az alaplap nem való ehhez a procihoz, ígyis, úgyis újat fogok venni... Veszek egy proci hűtőt, és 4gb ram-ot is....
2013. jún. 9. 12:41
 36/37 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban egy esetben nem való az alaplaphoz a processzor: Ha nem illik a foglalatba. Miket írnak össze-vissza.. :)
2013. jún. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Az alaplapban lévő, chip már 6 éves... Én megértem....
2013. jún. 9. 13:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!