Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lecsupaszított. USB kábel...

Lecsupaszított. USB kábel drótjai összeértek, megolvadtak (nem figyeltem oda, egy napig voltak így). Azóta nem kapcsol be a gép. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
A táp mehetett ki vagy az egész alaplap? Az elülső usb portba dugtam bele, ami nem az alaplap hátulján csatlakozik, hanem ki, egyenként tüskékre dugható vezetékekkel van megoldva. (Ezeket le is húztam, de így sem kapcsol be:)
2013. ápr. 24. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy az alaplap vagy a táp.
2013. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most ha kikapcsolom a tápot, kis pisszenés hallatszik mindig, mintha leeresztene.
2013. ápr. 24. 19:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Szedd szét a tápot, és nézd meg, hogy nincs e benne látható károsodás. Illetve van bennük biztosíték is azt is érdemes megnézni, bár kicsi az esélye, hogy az 5V-os kimeneten keletkezett zárlat kinyírja a biztosítékot. Egyébként milyen színű kábelek értek össze?
2013. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kivettem, mindjárt szétszedem. A sárga olvadt meg, a piroshoz és a fehérhez ért hozzá.
2013. ápr. 24. 19:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Alaplap....
2013. ápr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A tápban nem látok sérülést. Mennyire biztos, hogy alaplap?
2013. ápr. 24. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:

500mA-t küldtél egy egész napig az adat buszra, szerinted?

Mikroamperekkel szokott dolgozni rendeltetés szerűen.


Persze ha rádugsz próbaképp egy másik tápot, azonnal kiderül.

2013. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A HDD az gondolom nem sérült, van benne még egy hang és TV kártya. Mennyibe kerülhet egy új alaplap? Azon hogy van rajta a processzor?

Az enyém mostani 2,4 GHz-es, egy magos, 512 rammal.

Egy két vagy három magos procis, meg alaplap, 2 giga rammal mennyibe lenne?

2013. ápr. 24. 19:54
 9/9 anti paladin ***** válasza:
Kb. 30-35e-ből jön ki.
2013. ápr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!