Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » USB hosszabbító toldása....

Neuhauser László kérdése:

USB hosszabbító toldása. Miért nem sikerül?

Figyelt kérdés

Hali.

Adott egy USB hosszabbító kábel, 3 méteres.

No, ezt akartam 15 méterrel megtoldani, össze is kötöttem a megfelelő vezetékeket, kész a 15 méteres kábel.


Multiméterrel ellenőriztem, hogy minden megfelelően érintkezik-e a két végen, ill. nincs-e szakadás, ill. összekötés két kábelér között (összesen 5 "ér" megy, 4 maga az USB, +1 a külseje, azt is rákötöttem.


De, mikor eszközt akarok cstlakoztatni rá, kiírja a Windows, hogy "Az USB eszközt nem lehet fgelismerni" .


Gondoltam, túl gyenge az áramellátás, ezért multimáterrel megmértem, leadja az 5 voltot, de az ampert nem tudtam mérni. Ezért egy másik USB porttól kap még plusz áramot, a megfelelő kábelereket rákötve pluszban.


Tehát így néz ki:


- Két USB portba dugom be, az egyik csak áramot ad, a másikon adatátvitel is zajlik.


A másik végébe bedugom az USB eszközt, de így se megy..


Mivel próbálkozzak esetleg?


Hálózati adapterrel esetleg, amit az eszközhöz közel toldok a kábelhez?


Vagy egyéb lehetőség?



2012. dec. 24. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


alul képek is vannak

2012. dec. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Komplikato ***** válasza:

Mondjuk ami biztos az a 180 centis kábel, esetleg a 3 méteres. Egy csomó eszköz eleve nem megy normálisan hosszabb kábelen.


Erre van az aktív USB kábel. Elvileg. Mert gyakorlatilag nem 1x előfordult, hogy azzal se ment valami. Maradnak a wireless megoldások, vagy az oda-vissza UTP átalakítós megoldások.

2012. dec. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a táppal van a baj. A soros adatátvitel lehetetlen ennél nagyobb távolságra, mert a kábel kapacitása torzítja a négyszögjelet. Nekem 8 v 9 méterig ment, de ez abszolút alaplap/usbkártya függő. Aktív erősítős usb kábelre lesz szükséged, vagy vmi ilyesmire.
2012. dec. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A megadott linket nem hozza be a netem :(


"A távoli kiszolgáló megszakította a kapcslatot"


De ezt már egy rakat oldalnál tapasztaltam.. Köcsög Trémobil :/



Szóval vannak alternatív megoldások?


És pénzben ezek mennyire fájnának?

Azért így akartam, mert nem tudok rá sokat szánni, de esetleg, 6-7 méterre le tudom rövidíteni a kábelhosszt, hátha úgy még megy....


Wireless - nél pontosan mire gondoltál? (Tudom, vez. nélküli, de azt hogyan lehet megoldani? (Fontos, hogy USB eszközről van szó)


UTP - átalkakító? Van ilyen, hohy USB - be bedugom, UTP lesz belőle, aztán vissza egy USB eszközt rádughatok a túlvégére (visszaalakító segítségével) ?



Bocsi a sok hülye kérdésért, de nem csináltam még ilyet

2012. dec. 24. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:

#1: [link]

#2: [link]

Válassz! (nem próbáltam, előtte érdemes érdeklődni a forgalmazónál a konkrét felhasználási céllal kapcsolatban)

G.

2012. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 claidheamohmor ***** válasza:
2013. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 claidheamohmor ***** válasza:
100%
Egyébként megöl a kíváncsiság, hogy mi a fenét kell 18m USB kábellel összedrótozni?
2013. dec. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Papp Péter válasza:
Pl. s kültéri usb kamerának 1.5 m a kábele, de ez csak az ajtóig ér, de én a kaput szeretném látni.....
2016. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Istyu1997 válasza:
Igen, mindenképpen egy aranyozott végű, jel ismétlővel ellátott (repeater) USB hosszabbítóra lesz szükséged. Hát annyi, hogy az ismétlőnek külön táp kell, ami vagy az USB kábel felénél vagy a végén helyezkedik el, vagyis, vagy kiviszed a 230-at a kamerához, hogy be tudd dugni a jelismétlő hálózati adapterét, vagy akkuról üzemelteted, vagy a 230 helyett a hálózati adapter kimenetét hosszabbítod el (ami 5 vagy 12 volt most ezt így hirtelen nem tudom), és így az adapter bent marad a házban.
2017. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!