Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek?

Golan Trevize kérdése:

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy TP-Link TL-WR1043ND típusú routerem van, de már nagyon elegem van belőle.

Ma jött el az a pillanat, amikor teljesen megelégeltem a szoftveres és/vagy hardveres hibáit, és úgy döntöttem, hogy lecserélem.


Mit vegyek helyette?


Elvárásaim:

-mindenek előtt stabil, megbízható működés.

-legalább 2 gigabites LAN port.

-gigabites WAN port.

-nagy hatótávolságú WiFi.

-teljesítmény: ne omoljon össze, ha több eszköz is folyamatosan nagy mennyiségű adatot forgalmaz, akár LANon, akár WANon.


Elsősorban saját tapasztalatból származó javaslatokat kérnék.



2013. ápr. 23. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Annyit tudok,hogy én routerboardost veszek legközelebb. Még nem tudom melyiket,de nagyon jó szoftver van rajtuk (mikrotik) . Egyik hálózatépítő ismerősöm ajánlotta és otthon ő is ilyet használ.Egyedi szabályok állíthatók fel szűrésre és ipari célú a hardver is ,ez mondjuk az egyszerű dobozán is látszik.

A wifi hatótáv meg antennával növelhető, a lényeg legyen rajta külső antenna csati.

[link]

Itt kapni ilyeneket.

2013. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Rakj rá egy értelmes szoftvert (OpenWrt), az ingyen van és elég valószínű, hogy egy csomó problémádat megoldja (ha nem mindet).

[link]

2013. ápr. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gigabites WAN?
2013. ápr. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

P.O.C.: adok neki egy eélyt.


Vazeratti: mi bajod a gigabites WAN porttal?

2013. ápr. 23. 10:16
 5/9 A kérdező kommentje:

Na, felmászott az OpenWrt.

Úgy tűnik, hogy ez sem oldja meg a gondokat, hardveres probléma lesz.


Továbbra is aktuális tehát a kérdés: mit vegyek helyette?

2013. ápr. 24. 06:21
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Hát én továbbra is TP-LINK -et tudok ajánlani, konkrétan a TP-LINK TL-WDR3600 -et. Más gyártók megfizethető áron, nem nagyon tartanak a tiédhez hasonló tudású router -t (kivéve talán a Tenda, de ezt még bottal se piszkálnám)

Azt meg nem tudom, hogy neked árban meddig férne bele.


Lehet megérné gariztatni a 1043ND-t is, nekem is ilyenem van, semmi baj nincs vele pedig torrent klienst és ftp szervert is futtatok rajta Openwrt -vel.

2013. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos már lejárt a garancia.


Köszi a tippeket.

2013. ápr. 25. 11:07
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

Erre 5 év cseregarancia van, de összesen nincs ennyi ideje forgalomban ez a típus. Ha olyan hulladék helyről vetted, ami csak 1 évet vállat rá, próbáld meg a magyarországi disztribútornál gariztatni, számla/blokk és garjegy másolat szükséges. (Természetesen az OpenWrt -t szedd le róla és rakd vissza a gyári firmware -t.)

[link]

2013. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ó köszi!

Úgy emlékeztem, hogy 3 év garancia van rá.

A papírjai elvileg megvannak.

2013. ápr. 25. 12:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!