Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek, ami...

Gorba kérdése:

Milyen routert vegyek, ami media serverként is használható?

Figyelt kérdés
Olyan routert keresnek, max 20e Ft-os áron, amin van usb és egy külső vinyót ráköthetek, hogy mehessen media serverként. Láttam, hogy vannak amiken torrent is megy, ez sem lenne hátrány. Kezelje a különböző formátumokat és persze legyen gigabites. Tudtok ajánlani ilyet?

2013. ápr. 4. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
NAS-t vegyél! A router USB-s felületének ilyen használata inkább csak érdekesség, mint hasznos funkció. Sokkal lassabbak a fájlműveletek, mert a routerek CPU-ja nem erre van kitalálva.
2013. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de a NAS drága és router amúgy is vennék....akkor a media server funkciója a routereknek elhanyagolható?
2013. ápr. 4. 22:53
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Jól mondja az első. 20 eFt alatt amúgy is csak olyat kapsz, amit csak Media szervernek tudsz használni. A P2P és egyéb letöltések számítógép nélkül csak akkor mennek rajta ha okosítod valamilyen alternatív firmware -el.

Nekem pl. egy TP-Link TL-WR1043ND -m van okosítva OpenWRT -vel. Rengeteget kínlódtam vele mire többé kevésbé stabil torrentezős routert faragtam belőle. Ráadásul a rákötött külső vinyót kénytelen voltam linux fájlrendszerűvé konvertálni, másképp feszt újraindult a router ha már egy pici terhelést kapott. Ezzel viszont elvesztettem a mobil funcióját, hiszen nem tudok minden ismerősömnél linux fájlrendszer olvasót telepíteni a Windows -os gépükre. Az i/o sebesség is kész horror Mindössze 4000 kilobyte/s -al tudok írni és 8000 kilobyte/s -al tudok róla olvasni. Ehhez képest a NAS -okon ezeknek több mint tízszeresére számíthatsz. Ráadásul a legtöbb NAS -on már alapból van torrent kliens, nem kell a garit kockáztatnod miatta.

Amúgy az olyan routerek amik gyárilag tudják a torrentet olyan 30-nál kezdődnek.

2013. ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2013. ápr. 4. 23:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!