Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen Routert vegyek 5ezer...

Milyen Routert vegyek 5ezer forintig?

Figyelt kérdés
na szóval nekem olyan kell amivel tudok WiFi hálózatot nyitni.nem igazán értek ezekhez a routeres dolgokhoz,mert még azt sem tudom hogy kell összeszerelni.
2013. jan. 30. 18:13
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

Hát ennyi pénzért ennél jobbat biztosan nem találsz:

[link]


Összeszerelés:

[link]

Beállítás:

[link]

2013. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!az lenne még a kérdésem hogy a wifi hálózatot akkor is tudom használni ha a számítógép ki van kapcsolva?
2013. jan. 30. 18:49
 3/4 P.O.C. ***** válasza:

Igen, természetesen.

A routert úgy kell elképzelni, mint egy extra mini számítógépet. Van processzora, memóriája (RAM) és háttértárja (ROM), szinte csak monitort nem tudsz rá kötni közvetlenül. Önállóan csatlakozik a netre, megossza azt és életben tartja. Ezen kívül számos speciális funkciója van pl. tűzfal.

Jó példa erre, hogy sokan Linux alapú firmware -t telepítenek a routerükre (OpenWrt, DD-Wrt, stb.), külső merevlemezt kötnek rá stb. Így képesek számítógép nélkül letöltéseket csinálni vele pl. ftp, bittorrent, stb. Sőt akár webszervert is futtathatnak rajta. Hihetetlenül részletes hálózati konfigurációt lehet vele csinálni, a szakértők igazi svájci bicskájává válhat ezáltal.

2013. jan. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 claidheamohmor ***** válasza:

...bár a 841-es az pont nem tud ilyeneket csinálni, mert nincs rajta USB. Openwrt-t inkább például a 1043-asra érdemes már feltenni, és akkor jobban ki tudod használni az USB portját. Ez viszont olyan 10-12e körül van.

5e-ig én is 841-est ajánlanám. 300-as MIMO-s, elég stabil.

2013. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!