Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány %-kal gyorsabb 2*2 gb...

Hány %-kal gyorsabb 2*2 gb kit ddr3 ram, mint 1*4 gb?

Figyelt kérdés

Játékoknál is van haszna?

Illetve 4*2 gb ram gyorsabb, mint 2*4 gb??



2013. febr. 13. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
4 ramot akkor tegyél bele, ha legalább 16 gb ot akarsz. De annyi nem nem sok mindenhez kell. 2x4 es tökéletes. Vagy 2x2 es. Amúgy ezt így nem tudom hogy meg lehet e mondani, vagy esetleg van e táblázat róla. Tapasztalatból olyan 5% ot tudnék mondani.
2013. febr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ramtól is függ és persze az egész konfigurációtól.Szerintem nem lehet ezt %-ban mérni mert nincs annyi külömbség sem közte de játék függő is ez az egész sztem
2013. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A dual Chanel memória kezelés valamennyit számít, de nem olyan sokat, max 10%-t. Dual chanelhez sztem az a legjobb, ha két modul van a gépben. Jelenleg és szerintem az elkövetkező pár évet tekintve több, mint elegendő a 2x4GB felállás.

Ha APU egységről van szó és az abban lévő GPU-t szeretnéd használni, akkor viszont sokat számít a memória órajel és a dual chanel is! Oda feltétlenül ajánlott a két modul!

Anno az AMD-nél két foglalat futott egyszerre: a939 és s754...ez utóbbi csak single chanel memória támogatással bírt, így ott ugyanolyan modellszámozás mellett gyakorlatban kb 10%-kal magasabb órajelet adtak a procinak. Valamelyik hazai oldal szintén tesztelte anno a dual chanel hatását (Core 2 Duo rendszerekkel) és ott is 5-10% jött ki átlagban.

2013. febr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!