Egy 4800m hosszú körpályán ugyanazon helyről, egy irányban, egyszerre indul két motoros. Az egyik sebessége 35m/s, a másiké 40m/s. Mennyi idő múlva "körözi" le a gyorsabb motoros a lassúbbat? Hány métert tesznek meg ez alatt az idő alatt?

2012. ápr. 10. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

v1=35m/s

v2=40m/s

s1=s

s1=s+4800

t1=t2

t=s/v

s/35=(s+4800)/40

40s=35s+168000

5s=168000

s=33600


t=s/v=33600/35=960 másodperc alatt körözi le

2012. ápr. 10. 18:37
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 10. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:
A lassúbbhoz képest a gyorsabbik 5 m/s sebességgel mozog. Ezzel a sebességgel ő a lekörözéshez szükséges 1 pályahossznyi utat 4800/5 = 960sec = 16 min idő alatt futja be.
2012. ápr. 11. 00:24