2012. júl. 12. 20:36
2/3 Silber válasza:
Gyalogos: v1=25*1000/t1
Bicajos: v2=25*1000/t2
t1=t2+10*60 s
v1*t1=v2*t2
v1*(t2+600)=v2*t2
v2/v1=(t2+600)/t2
v2/v1=1+600/t2
v2-v1=v1*(1+600/t2)/3,6
Ennél pontosabbat nem lehet kihozni belőle. Meg kell neki mondani a gyalogos sebességét (v1, km/h), és a gyaloglás idejét (t2, s). Ekkor a sebességkülönbség (v2-v1, km/h) kiszámítható.
3/3 Silber válasza:
Aha... Elcsesztem, és ki is bővíteném... Ha a gyaloglás ideje meg van adva, akkor v1=25000/(t2+10*60).
v2-v1=v1*(1+600/t2)/3,6 helyett:
dv=v2-25000/(t2+10*60)=25000/(t2+10*60)*(1+600/t2)
V=dv/3,6, V a sebességkülönbség km/h-ban.