Ha egy kerékpáros 25 km-t 10 perccel gyorsabban tesz meg, mint egy másik kerékpáros, hány km/h-val gyorsabb nála?

2012. júl. 12. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
olyan 3km/h-val kb.
2012. júl. 12. 20:47
 2/3 Silber ***** válasza:

Gyalogos: v1=25*1000/t1

Bicajos: v2=25*1000/t2

t1=t2+10*60 s


v1*t1=v2*t2

v1*(t2+600)=v2*t2

v2/v1=(t2+600)/t2

v2/v1=1+600/t2

v2-v1=v1*(1+600/t2)/3,6


Ennél pontosabbat nem lehet kihozni belőle. Meg kell neki mondani a gyalogos sebességét (v1, km/h), és a gyaloglás idejét (t2, s). Ekkor a sebességkülönbség (v2-v1, km/h) kiszámítható.

2012. júl. 12. 21:04
 3/3 Silber ***** válasza:

Aha... Elcsesztem, és ki is bővíteném... Ha a gyaloglás ideje meg van adva, akkor v1=25000/(t2+10*60).

v2-v1=v1*(1+600/t2)/3,6 helyett:

dv=v2-25000/(t2+10*60)=25000/(t2+10*60)*(1+600/t2)

V=dv/3,6, V a sebességkülönbség km/h-ban.

2012. júl. 12. 21:17