Hogy lehet kiszámolni egy derékszögű háromszögben a b oldalt ha az átfogó 13 centi a másik oldal 5 centi?

2012. jún. 10. 19:08
 1/2 reptoid ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe Pitagorasz tételét.
2012. jún. 10. 19:16
 2/2 Tomika0213 válasza:

Pitagorasz tétel:

a2 + b2 = c2


25 + b2 = 169 (169-25)

b2 = 144 (gyökvonás)

b = 12


megoldás: a harmadik oldal 12 cm

2012. jún. 10. 19:21