2012. jún. 10. 19:08
1/2 reptoid válasza:
Ajánlom figyelmedbe Pitagorasz tételét.
2/2 Tomika0213 válasza:
Pitagorasz tétel:
a2 + b2 = c2
25 + b2 = 169 (169-25)
b2 = 144 (gyökvonás)
b = 12
megoldás: a harmadik oldal 12 cm