Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ez a gép?

Milyen ez a gép?

Figyelt kérdés

Alaplap- Asrock Z77 Pro3

Proci: Intel Core i5-3570K 3.4GHz LGA1155 Processzor

Ram-Geil 8GB BLACK DRAGON DDR3 PC10660 1333MHz

Videókártya- ASUS GF GTX660 Ti DirectCU II OC 2GB 192bit DDR5 PCI-E GTX660 TI-DC2O-2GD5

Táp: Corsair CX PSU-600CX 600W

merevlemez: Western Digital 1500GB 7200rpm 64MB SATA3

Meghajtó:Asus DRW-24B5ST SATA Black OEM


Ház:Cooler Master Elite Knight 350 (midi torony, ATX, táp nélkül, fekete)


Hogy futnának a játékok rajta? Crysis,BF3,Far Cry3 stb..



2013. jan. 13. 15:59
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:

Ej ha, te megint egy leértékelős emberke vagy.

Erről megint a gyerekes dolgok jutna eszembe, még annó 20 éve volt így.

2013. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 Osynho ***** válasza:

1. Miért lennék amd-s? Egyáltalán mi az, hogy valaki amd-s, meg nvidiás. Ezért nem értem a te reakcidat sem, hogy kijelented a a két cég teljes termékpalttáját nézve, hoyg csakis nvidia... Több szempontból is butaság, de a kérdésemre nem válaszoltál. A 650-es annyiba kerül, mint egy 7770, de lassabb annál, így nem értem miért jó vétel? :/ Épp msot a pcx-nél 30 ezer a 2gb-od 650ti, na az például nagyon jó vétel, mert 7770-es árában gyorsabb és több vram van rajta. A legtöbb árkategóriában legalább olyan jó vétel egy radeon, mint egy geforce, ha nyitott szemmel tekint rá az ember, nem elvakultan. Volt idő, amikor az nvidia termékei voltak a jobb vételelek (8000-es, 9000-es széria legtöbb modellje pl). Most meg ez a szitu, bár nagyon kiegyenlített a párharc.

2. Hogy érted, hogy mégsem valami csúcs? Van ssd-m így tapasztalatom is ;-) Nálam csúcs a hdd-s rendszerhez képest, pedig a sata 2 port még vissza is fogja. :) Sőt, elég nagy az elégedett ssd felhasználók tábora, gondolom csak nem délibábot látnak mind. :D


3. "De jobb, mert kisebb WD Black is nagyobb adatsebességű és gyors is" Szóval szerinted gyorsabb egy wd black, mint egy ssd? Szekvenciális írásban, olvasásban lehe, hogy megközelíti egy gyengébb ssd értékeit, de a véletlenszerű elérésben (ami ugye az ssd lényege és amitől sokkal gyorsabb egy ssd-s gép működése)? Erről tudnál mutatni tesztet? Vagy ,ha linkelek tesztet, ahol hdd vs ssd összehasonlítás van, akkor hiszel nekem (ileltve a tényeknek)?

4. Nem, nem írtad le, hogy mitől gémer. Attól, hogy gyors? Miért máshoz nem kell gyors hdd? Egy játékban több fps-ed lesz gyorsabb hdd-től? Válasz: nem.

"Például egy ilyen HDD gyorsabb írási és olvasási sebességre képes, mint egy sima HDD, ezáltal a játékokat és a rendszer is gyorsabban viszi."

Teehát szerinted gyorsabban fognak menni a játékok? Ne viccelj... A pályákat valóban gyorsabban betölti a gép, de az fps számhoz semmi köze a vinyónak.

Egy "sima" hdd és egy WB Black között sokkal kisebb a sebességbeli különbség, mint egy WD Black és egy ssd között.

5. Egy játékot egyszer telepítek, és nem érdekel, hogy 10 másodperccel gyorsabban végez, vagy nem. Egyébként mivel pl a BF3-at ssd-re telepítettem, gyorsabban végeztem vele, mintha hdd-re telepítettem volna.

6. Tiszta sor, 1db modul nem nyerő.

2013. febr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 Osynho ***** válasza:
Eddig írtam a kommentemet, ne értékeltelek le. Egyébként már beszélgettünk hasonló hosszú formában. :) Akkor is megvádoltál ilyesmivel, és akkor sem értékeltelek le. :)
2013. febr. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Pedig kapom az erős "piros" kezet és jelenleg veled beszélek, gondoltam megint sértegetlek, csak azt tudnám mivel, de ha nem te akkor bocs, csak akkor az a kérdés hogy ki.


3. Amúgy igaz nem gyorsabb az SSD-nél, de olcsóbb és jobb választás, ha jobban belegondolsz.

2013. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Osynho ***** válasza:

Elég sokan olvassák ezt, volt több válaszoló is.

Nekem biztos nem érné meg, mivel 64gb-on elférek (cask a rendszer, programok), így nem is drága, de gyorsabb, mint egy akármilyen hdd. Az adataim meg elférnek az 1tb-os vinyómon. :)

2013. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Hát a kérdés nem ide illik, de: Szoktál játszani?

Mert gondolom akkor arra az 1TB-s meghajtóra telepítesz mindent.

Nekem annyi a bajom, hogy ugyan így vagyok valahogy, csak én közben arra a "tárhely" lemezre töltök is le folyton, meg seedelek, így a játék plussz a folyamatos töltögetés leterheli, ezért javasoltam neki külön.

Amúgy nem játszok, csak valahogy vázolnom kellett volna a dolgot, de eléggé érthetetlen lett.

Mindegy, kinek hogy tetszik, kinek hogy van pénze.


Akkor bocs a vádakért, bár még mindig nem értem hogy akkor melyik értelem minuszol, ráadásul látványosan, mert rögtön megjelenik a "0%-ban hasznosnak tűnik" minden hozzászólásomnál, még ha én kérdezek akkor is, ami kicsit vicces, ha jobban belegondol az ember.

2013. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 kamikaze17 ***** válasza:
kezdem nem erteni mar ezt az oldalt itt ezek az emberek akik ajanljak allandoan nvidia helyett az amd radeont mar kiprobaltak az osszes amd radeont es az osszes nvidiat mert mast sem lehet olvasni barki ajanl nvidiat az rogton le van mondva esrogton amd radeont ajanlanak helyette nem ertem miert az amd sek fizethetik oket?
2013. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 Osynho ***** válasza:

21:25: igen, jól látod, a legtöbb játék az 1tb-ra megy. Mondjuk a BF 3 pont az ssd-n van. Jogos, seedeléskor, egyéb feladatok közben több felé kell dolgoznia a hdd-nek, de eddig ez nem okozott gondot. :) A másik előnye az ssd-nek, hogy pl böngészés közben teljesen kikapcsolja a hdd-t. Így nem használódik feleslegesen, nem eszik áramot és ami a leg fontosabb (nekem) nem zúg.

Utolsó!

Ha jól megnézed, itt pont fordítva volt! Csak az nvidia volt ajánlva, mint egyetlen jó alternatíva, én meg felhívtam a figyelmet,hogy van azért radeon is a piacon. Egyébként meg, ha adott árszegmensben jobb ár/érték arányú egy hardver, miért ne ajánlják azt?

2013. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:

Én a 21:31-es vagyok, de mindegy.

A csendes előnyért van a laptopomban is SSD, ott viszont meg vagyok vele elégedve, részben azért is mert a win7-nél a rendszerindítás olyan 10 másodperc mióta megvan az SSD.

2013. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 kamikaze17 ***** válasza:

en is meg vagyok elegedve az amds cuccokkal is de az nvidiaval is most is amd proci van a gepemben es nvidia vga

nem azt mondom hogy konkretan erre a kerdesre mennek ilyen valaszok de sokszor elnezem ha nvidiat ajanlanak rogton az a valasz hogy az nem jo vegyel radeont multkor egy ilyen volt hogy folosleges a physX azert ha valaki utana nez ez nem egeszen igy van mert vannak bizony szep efektek a physx nek koszonhetoen de egyenlore csak az nvidia tamogatja

2013. febr. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!