Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen ez a gép?

Milyen ez a gép?

Figyelt kérdés

Alaplap- Asrock Z77 Pro3

Proci: Intel Core i5-3570K 3.4GHz LGA1155 Processzor

Ram-Geil 8GB BLACK DRAGON DDR3 PC10660 1333MHz

Videókártya- ASUS GF GTX660 Ti DirectCU II OC 2GB 192bit DDR5 PCI-E GTX660 TI-DC2O-2GD5

Táp: Corsair CX PSU-600CX 600W

merevlemez: Western Digital 1500GB 7200rpm 64MB SATA3

Meghajtó:Asus DRW-24B5ST SATA Black OEM


Ház:Cooler Master Elite Knight 350 (midi torony, ATX, táp nélkül, fekete)


Hogy futnának a játékok rajta? Crysis,BF3,Far Cry3 stb..



2013. jan. 13. 15:59
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
most akkor megint ugyan ott vagyunk...
2013. jan. 25. 19:12
 22/49 Osynho ***** válasza:

Hogy érted? :)

Dönts belátásod szerint (gtx660ti vs 7950). Tápnak egy Fsp Raider 550W ideális lenne és továbbra is javaslok egy ssd-t, persze azt később is tudsz venni. :)

2013. jan. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
45%

Jó az a táp, Nvidia-ban jobban megéri videokártyát venni, az SSD-t hagyd a pics@ba, mostanában pár ember meglátta és már mindegyik azzal jön, viszont egy 250 vagy 500 GB-s merevlemezt érdemes lenne venni külön a rendszernek, úgy sokkal hatékonyabb lesz, mint ha egy lemezt particionálásnál 2-3 felé.

Memóriát 4x2GB-ban vedd meg úgy hatékony.


Ez egy rövid összefoglaló lenne, remélem hasznát veszed.

2013. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:

Aha,köszi.

A Ram-ot 2x4-ben veszem igen.

A HDD meg akkor egy 1terrás mindennek meg egy 500gb-os a rendszernek.

2013. febr. 3. 19:27
 25/49 anonim ***** válasza:

Igen, arra figyelj hogy a rendszernek szánt lemez fordulatszáma minnimum(legalább) 7200 legyen és akkor elég jól élvezheted majd az egészet.

Amúgy jól mondták, ez egy drága és erős gép, nincs is más kifogásom, a nyavajgásokat meg ne vedd figyelembe.

2013. febr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 Osynho ***** válasza:
68%

"Jó az a táp, Nvidia-ban jobban megéri videokártyát venni, az SSD-t hagyd a pics@ba, mostanában pár ember meglátta és már mindegyik azzal jön, viszont egy 250 vagy 500 GB-s merevlemezt érdemes lenne venni külön a rendszernek, úgy sokkal hatékonyabb lesz, mint ha egy lemezt particionálásnál 2-3 felé.

Memóriát 4x2GB-ban vedd meg úgy hatékony."


1. Miért előnyösebb az nvidia?

2. Miért hagyja az ssd-t? Használtál már?

3. Miért vegyen külön hdd-t rendszernek, ha ssd-t is vehetne annyiért (rendszernek nem kell nagy tárhely

4. A kisebb hdd (kisebb adatsűrűségű lemezeket feltételezve) lassabb, mint egy nagy hdd, tehát pont rendszerre nem ideális.

5. Miért hatékonyabb a külön hdd (ami ugy + költség), mint a több partícióra osztott hdd?

6. A 4x2gb ram gondolom 2x4gb akar lenni. :)

2013. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
22%

1. Mert jobban teljesít játék közben, ráadásul hála a kiváló driverének még többet hozhat ki belőle. Neki most ez a legjobb választás.

2. Igen képzeld, SSD van a szerverembe is és nem vagyok nagyon megelégedve vele, pedig nem volt olcsó mert minőségit akartam(Intel 400 ért). Gyorsan tud róla olvasni, viszont az újraírhatóság korlátozott ami nagy hátrányt jelent, a játékokat meg arra az 1TB-s merevlemezre kellene tennie, amin már tárol is meg tölt rá.

3. Mert rendszer mellet bőven rátehet még programokat is, frissítheti a rendszert. Mellesleg nagyobb méretben vehet.

Pl Egy WD Black jobb választás az SSD helyett.

4. A 3-as ban kifejtettem hogy egy WD Black jó lenne, direct GAMER gépeknek van.

5. Mert ha nem tudnád lassabb a belső másolási sebesség, mint ha külön HDD-n történne, ugyebár hiába sűrűbb akkor is az olvasófejek száma ugyanannyi marad, míg a particiók száma nő, de ez amúgy magától értendő.

6. Ha már ott a 4 foglalat akkor használja ki, hatékonyabb lesz a Dual-Channel miatt, igaz ne sokkal, és megérné neki mondjuk 16 GB RAM, de ez már nem az én dolgom.

7. Van még kérdésed?

2013. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
*direkt
2013. febr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Osynho ***** válasza:
54%

1. Melyik teljesít jobban melyiknél? GTX650 vs 7770, GTX660 vs 7870, vagy pl GTX660ti vs 7950, GTX680 vs 7970 GHZ edition? A kiváló driverekkel ugyanannyi gond van, mint a catalystekkel, nem tudom honnan szeded ezt. Gondolom valami berögződött urban legend. Régóta van amd vgam (volt nvidia is), nem volt semmi említésre méltó driver problémám. Sőt, a win 8 alá jobbak a catalyst-ek, a legújabbak pedig elég jelentős gyorsulást hoztak az új generációs radeonoknál.

2. Akkor ott valami nem jó. Egy ssd annyit dob a gépen, hogy sokan nem is gondolnák.

3. Akármilyen hdd-nél fényévekkel gyorsabb rendszerre bármelyik ssd, a technológia miatt. Tehát a wd black nem jobb erre a feladatra, mint egy ssd.

4. Miért lenne a WD Black direkt gamer gépekre? Van erre valami infó? Mitől gamer egy hdd?

5. "Mert ha nem tudnád lassabb a belső másolási sebesség, mint ha külön HDD-n történne, ugyebár hiába sűrűbb akkor is az olvasófejek száma ugyanannyi marad, míg a particiók száma nő, de ez amúgy magától értendő."

Ezt mérted is? Mert nem tartom igaznak. :) Illetve az alaplapi vezérlőn múlik, hiszen 2 hdd esetén az lesz a döntő, de önmagában ez a kijelentés nem állja meg a helyét. Egyébként kit érdekel a másolási sebesség? Egy rendszer hdd-re mit másolgatsz folyamatosan, aminél számít az a pár mb/sec? :)

6. Értem.. Szóval minden lukat be kell tömni egy alaplapon :D Semmi értelme a 4 modulnak, nem gyorsabb, mint 2, sőt lassabb is lehet, mert jobban terheli a memóriavezérlőt. Ha 4db 2gb-osat vesz, akkor ki is lőtte a további bővítés lehetőségét.

7. Igen, van, a fentiek. :)

2013. febr. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
0%

1. Gondoltam hogy AMD-s vagy, végülis miért is kötözködnél.

A felsoroltak közül most a 650-es lenne jó, tudom mert már raktam össze nem egy gépet és próbáltam ki.


2. Dehogyisnem, minden rendben van, csak ha nagyon ki akarod használni rájössz hogy mégsem valami csúcs, csak reklámozza mindenki mint a nem tudom mit. Leírás alapján én is tudnék okoskodni, de itt a pénz és a tapasztalat beszél.


3. De jobb, mert kisebb WD Black is nagyobb adatsebességű és gyors is, de ha felmennél az oldalra, vagy elolvasnál pár leírást. Ráadásul kevesebbe kerül egy nagyobb kapacitású, mint egy kisebb SSD.


4. A többit leírtam, hogy mitől Gamer? Na ha erre nem jössz rá magadtól akkor feladom.

Például egy ilyen HDD gyorsabb írási és olvasási sebességre képes, mint egy sima HDD, ezáltal a játékokat és a rendszer is gyorsabban viszi. De ha felmész ismét a WD oldalára akkor találsz leírást, hogy melyik merevlemezük milyen célt szolgál és mi által.


5. Pl ha egy kettéparticionált HDD-n van a rendszer is akkor ez nem kérdés.

Ha meg a tároló HDD-ről pl egy iso fájlból telepítesz egy játékot, vagy egyebet a rendszer HDD-re akkor miért ne számítana?

Gondolom téged nem éltet a sebesség egy ilyen rohanó világban.

Amúgy mivel ezzel foglalkozok ezért néha saját szórakozásra méregetek.


6. Van benne igazság, ha egy gyenge alaplapot nézünk, meg ne 1DB memóriára pakoljon mindent.

A megosztás jobb a teherviselésnél szerintem, főleg hogy ez mindenhol így van.

7. Most már nincs :D

2013. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!