Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az ASROCK 960gm-gs3 FX alaplap...

Az ASROCK 960gm-gs3 FX alaplaphoz jó az FSP HEXA 400W? Jó hozzá a gépház?

Figyelt kérdés

A tápot rá lehet majd kötni az alaplapra? Az alaplap 24pin-es, a táp meg 20+4 tűs, ez mit jelent? Azt hogy nem jó bele?


alaplap:

[link]


táp:

[link]


ház:

[link]



2012. nov. 4. 07:49
1 2
 1/16 P.O.C. ***** válasza:

Átlagos kínai alupapír. Ne tévesszen meg a dizájn. Ha megpróbálsz meghúzni egy csavart, az többet már nem csavarod be, mert bele is szakadt.


Ez pl. megfelelő lenne:

[link]


Van benne anyag, és kapsz hozzá 2 db 12 cm-es jó minőségű csendes házhűtőt is.

2012. nov. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 P.O.C. ***** válasza:
Amúgy a táp jó választás, ha csak nem akarsz egy felső kategóriás 100 eFt -os VGA -t hozzá.
2012. nov. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy 2x annyiba kerül. :/ Max 5k van házra. :( A vga msi 7770 lesz.
2012. nov. 4. 08:21
 4/16 P.O.C. ***** válasza:

Sajnos ez van, a minőséget meg kell fizetni. Ahhoz a VGA -hoz tökéletes ez a táp, akármilyen CPU -t is választottál hozzá. A RAM annyira nem számít, és gondolom a háttértárak csak 1 ODD és egy 1 HDD van. Szóval még többet is elbírna.


Amúgy megéri minőségi házat venni:

1. Nem húzza el a meleg, amitől ritka esetben akár az alaplap is megroppanhat. Számtech boltba dolgozom. Járt úgy a delikvens, hogy a deformálódás miatt lepattant a a műanyag szegecs a déli híd chipset hűtőjéről a és megfőtt az alaplap. Persze egy komolyabb alaplap lekapcsolt volna, de hát egy ASRock -tól mit is várjon az ember. :)


2. Jobb szellőzés és hőelvezető képesség.


3. Nem csak 1 konfigodat fogja kiszolgálni.

Én pl. harmadik generációja nyúzom ezt a házat:

[link]

Még csak coolert sem kellett rajta cserélni azóta. :) Igaz már akkor 14 eFt volt ráadásul akciósan.

2012. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Jajj istenem, nem legyél már ilyen vele. A minőséget meg kell fizetni. És ha játszani akar, kér 30 ezerért egy vga-t, akkor te linkelsz neki egy 7970-et 110E-ért? Annyi pénzért meg már vehetne majdnem egy CM Elite Knight 350-et, az már eleve szebb is. 5 ezerért is van tökéletes ház, csak nem az a kínai alupapír amit rendelt, hanem ez:

[link]

Célnak szerintem tökéletesen megfelel.

2012. nov. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*rendelt = linkelt :D
2012. nov. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 P.O.C. ***** válasza:

Az Asus is egy kutya vele. A különbség, hogy 2 alakalom helyett talán háromszor-négyszer is leszedheted a gépház oldalát anélkül, hogy a csavarok ne szakadjanak bele. :D


Normális házak csak 10 k környékén vannak, persze táp nélkül. Ezen pont annyira nem szabad spórolni, mint a tápegységen. Nem lennének rosszak amúgy az olcsóbbak se, ha nem a festék tartaná őket össze. Ha te is annyiszor megvágtad volna magad ezekkel a sorjás ipari hulladékokkal, biztos más véleményen lennél. :)

2012. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire túlreagálni ezt a ház ügyet. Érdekes nekem egy nagyon alap Codegen házam van 7 éve, és bármennyire hihetetlen,de már vagy 30x szétszedtem,mert bizonyos időközönként takarítom.
2012. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Átlagos kínai alupapír. Ne tévesszen meg a dizájn. Ha megpróbálsz meghúzni egy csavart, az többet már nem csavarod be, mert bele is szakadt"


azért annyira nem vészes nekem is olcsó gépházam van egyszer nem szakadt ott semmilyen csavarás és nem aluminiumból van a gépház az is biztos

2012. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 P.O.C. ***** válasza:

7 éve még nem voltak ennyire sz*rok a kodedegány házak, mint most. Nekem is van olyan Codegen -em, aminek a külső borítója 1-es lemezből készült és bizony súlya is van. 2003-as gyártmány.


Szóval nem túlreagálom, hanem épp ellenkezőleg: alul reagálom. Én elhiszem, hogy évről évre drágább az acél, de attól még használhatatlan sz*rt nem kéne gyártaniuk.

2012. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!