Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudok-e az alaplaphoz hdmi-s...

Pankesz kérdése:

Tudok-e az alaplaphoz hdmi-s videokártyát venni?

Figyelt kérdés
Régi ABIT SG-71-es alaplapom van, jelenleg Ati Radeon 9200, VGA adapteres, 128 mb-os videokártyával. Ehhez az alaplaphoz lehet-e hdmi-s videokártyát venni, vagy mi a jelenlegi legjobb videokártya, amit a gépembe tehetek? (Igazából jó lenne összekötni a tv-vel.)
2012. nov. 1. 13:45
 1/9 Komplikato ***** válasza:

Nem kell hozzá HDMI, csak ha a hang is fontos egy kábelen. Egy normális boltban nem drágább egy DVI-HDMI kábel, mint egy HDMI-HDMI.

Használt Radeon HD2400/2600 kártyát javasolnék, játékra inkább 2600XT, de még használtban is drágák pont az AGP miatt, másrészt utána kell járnod, hogy SIS chipsettel mennek vagy sem, mert régi alaplapok nem mindegyike bírja az AGP-PCIE átalakító chipet (rialto) sajnos.

2012. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Komplikato ***** válasza:
Létezik PCI-os kártya is, de iszonyat drágák, tehát jobban megéri gépet cserélni, de legalább gyengék. Ilyesmik mint GF8400GS vagy GF9300 ... Radeon HD43xx. Ott már a PCI miatt pont lehet kevés a HD videó lejátszáshoz, játékhoz meg alapból gyengék.
2012. nov. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tehát ha veszek egy dvi-hdmi kábelt, bedugom a gépbe és a tv-be, akkor már működni is fog? ezzel a videokártyával lehetséges ez? nem értek hozzá sajnos. és még azért is kellene új, mert a win7-hez ez a videokártya kevés, minden video szaggat.
2012. nov. 1. 14:02
 4/9 A kérdező kommentje:
és agp foglalatú kell.
2012. nov. 1. 14:02
 5/9 Komplikato ***** válasza:

Újonnan kapható PCI kártyák:

[link]


ÉS AGP kártyák:

[link]


Egy Radeon HD43xx kerül vagy 10 rongyba PCI-al, egy GF GT610 meg majdnem duplája. Játékra egyik sem igazán jó.

A legerősebb kártya amit érdemes használtan és jó áron szerintem az Radeon HD4650/4670, persze ebből is HDMI-s verzió, csak ugye írtam nagy valószínűséggel nem fog menni, ezért előtte utána kéne járni keresővel, alaplapi fórumok olvasásával.

2012. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komplikato ***** válasza:

Ezt az egyet leltem használtan, 9990-ért, szerintem drága mivel az 1GB-os pont lassabb is mint az 512-es, de van rajta HDMI, tehát az a kérdés, hogy már csak menne a SIS-es lappal vagy sem?

[link]

2012. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Itt vannak az alaplapi jellemzők:

Abit SG-71 Motherboard

ABIT SG-71 SIS 651/962L-based Pentium 4 mATX mainboard supports up to 2GB of un-buffered DDR200/266/333. With onboard SiS 256 bit graphic, you can enjoy powerful graphic performance for either gaming or multimedia experience. The mainboard also features AGP 2.0 4X spec support. The overclocking function includes CPU frequency, Vcore, multiplier, chipset & DDR voltage and AGP VDDQ voltage adjustment available to maximize your system performance. USB 2.0 support speeds up to 480 Mbps, which is approximately forty times faster than conventional USB 1.1. 2-channel audio lets you enjoy 2-channel audio without having to buy additional sound cards. 10/100M Ethernet on board lets you easily connect to the web without having to buy an advanced Ethernet card.


A játék engem nem érdekel, sose játszom. Videók menjenek rendesen, és a gépet össze tudjam kötni a tv-vel, az a lényeg.

2012. nov. 1. 14:12
 8/9 Komplikato ***** válasza:

Oké, de normális videógyorsítás és HDMI csak a GeForce8 szériáktól van (meg radeon HD), abból meg csak 7-ig volt AGP-s, a PCI-os meg drága, de lásd a linken ...

A Radeon HD meg van AGP-s, de nem biztos megy a lapban, többségén nincs HDMI, a biztos az a PCI-os HD43xx, de mind a kettőből túl drága a PCI-os, használtban meg ritka.

Viszont ha már DX10-es a kártya (vagy DX11), megy vele a W7 is jól. Kerestem még neked S3 kártyát is, de abból sem volt AGP.

2012. nov. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Komplikato ***** válasza:

[link]


Azért nem fenékig tejfel ez sem, itt azt írják sok alaplapnál lehet kompatibilitási gond PCI-on is, meg azt is ha túl jó minőségű a hang, akkor már szaggat rajta mivel a PCI túl lassú hozzá. :(

2012. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!