Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Én vagyok hülye, vagy a PC...

Én vagyok hülye, vagy a PC szaküzletesek?

Figyelt kérdés

Bementem egy PC szaküzletbe,és érdeklődtem egy Radeon HD6750-es videókártya iránt.Jó,ezzel nem is volt semmi baj,de az eladó megkérdezte,hogy miért Ati(AMD) videókártya kell,azt mondta az Nvidia játékra sokkal jobb,Ati csak képszerkesztésre,meg ilyenekre jó,játékra nem,és neki van egy eladó GT630 1GB DDR3-as kártyája,és vegyem meg azt.Mondom hogy én mindenképpen DDR5-öst szeretnék,erre ő mondja,hogy az nem számít,úgyis csak rá van írva,hogy DDR5,ugyanaz mind a DDR3.(Jó)kicsit felmérgelődtem,és illedelmesen köszönve elmentem :)Most én vagyok hűlye vagy igaza van?

(bocsi a hosszú szövegért)



2012. szept. 27. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Megnyugtatlak, az eladó teljes mértékben ostoba:) Vagy csak szimplán át akart vágni.
2012. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor jó,köszi.De az az érdekes,hogy rég óta ismerem.Nem értem az egészet.
2012. szept. 27. 16:32
 3/21 Pj0tr ***** válasza:
69%
Nem ostoba az... Illetve az, de a szitu szempontjából nagyon nem ostoba. Át akart vágni.
2012. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem ritkán fordulnak elő az ilyen szaküzletekben mérhetetlen ostoba emberek. Egy ismerősömnek azt mondta egy ilyen szaküzleti eladó, hogy a Core i7-ben 7 mag van...
2012. szept. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Golan Trevize ***** válasza:
54%
ebben az esetben az ostobaságnál valószínűbb, hogy rád akarta sózni a régóta rajta rohadó másik kártyát...
2012. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Hát hogyispersze.Amíg a 6750 25000-ről indul a GT630-as 16000-ről.Szegény fejlesztők hogy foghatják a fejüket,mennyit kísérleteztek amíg sikerült nekik egy gyorsabb ramot kihozni.És van egy Megmondom majd én Gyurka aki simán lesemmizi a DDR5-öt.

Kérdem én hogy ezek után hogy legyen bizalma a vevőknek az eladókkal szemben?

2012. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Érdekes

amugy ez csak üzlet kérdése sajnos

vagyis üzletben csak magadban (illetve aminek utána jártál tüzetesen több helyen) bizhatsz vagy ha ténleg igaz (!) barátod az eladó (vagy nagy mákkal kifogsz egy rendes eladót, de az ilyent lehet rövid utón elbocsátják ha miata kisebb lesz a bevétel, hisz ha raktáron nincs valami és rendelni sem tud akkor nem vásárolnak nála ha a rosszabb hardvert nemtudja rábeszélni a vevöre /mivel abból sok van raktáron/)

2012. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Dehát mi értelme lett volna átvégni?A GT630 ólcsóbb lett volna,mint a HD6750.
2012. szept. 27. 16:38
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem kell senkinek csak a balekoknak.(ennek akart nézni)
2012. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Volt 6750 ott vagy sem?

olcsobb? pontosan menyi volt ez meg az?

elöszöris 6750 böl jöt új gyártás?

mivel egy jó ideje már minenüt ki volt fogyva

.

viszont gt 630 ban biztos lehetsz hogy sosem lesz hiány mivel rengetegen veszik nagytételben

ahogy lásd elözö szériák is még most se nagyon fogytak el amik HTPC be szántak

de ez amd re is igaz

viszont egy ilyen kártyánál drasztikus árcsökenés várható és kereslet utána igen csak megcsappanhat idövel

vagyis minél elöbb minél drágában minél többet eladni ez a fö cél

itt magán személyekröl van szó

és arról hogy igazából már a csapból is az folyik hogy AMD t vegyél játékra és amugy is jobb érték arányú

erröl nagyon jól tud minden kereskedö...

2012. szept. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!