Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 40-45ezres árkategóriában...

A 40-45ezres árkategóriában melyik a jobb processzor?

Figyelt kérdés
A kérdést úgy értem, hogy pl. egy fx 8120 amit a későbbiekben lehet overclockolni jobb-e mint egy i5 nem k-s széria mivel azok 10-15ezerrel minimum drágábbak, főleg játékokra használva.
2012. szept. 3. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

gyárilag kevés szálú alkalmazásokban, valamint intel procikat szerető programoknál (pl. Photoshop) jobb az i5.

több szálon, vagy tuningolva (kb 4 ghz-re)(igaz, kisebb/nagyobb megnövekedett fogyasztás mellett, valamint alaplapnak is elég erősnek kell lennie, hogy ne durranjanak ki pár hét után a tápkondik...) viszont 8120as erősebb

2012. szept. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát egy normális léghűtéssel felhúzott fx sem jobb mint egy nem húzható i5. Értem :x voltaképpen játékokra használnám, azokat meg nem igen írják még több magra, de eddig úgy véltem az fx jobb ötlet de akkor ezek szerint mégse.
2012. szept. 3. 13:09
 3/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a legolcsóbb i5 2500K, könnyedén 4-4,5Ghz-re tudod húzni, egy jó hűtővel és alaplappal! Jobban megéri, mint egy "8 magos" fx!

2012. szept. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Persze tudom, csak ez már 15ezerrel több mint az fx :D nekem meg a keret amit alaplap+procira tudok költeni 55-60körül van össz-vissz.
2012. szept. 3. 14:29
 5/15 anonim ***** válasza:
hát akkor csak fx :D
2012. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Tehát egy normális léghűtéssel felhúzott fx sem jobb mint egy nem húzható i5"

Ezt honnan szűrted le? Elég program függő a dolog, van ahol alapórajelen is jobb. Persze ezek nem a játékok, de egy 4 modulos FX-et is simán belehet tenni bármilyen egy VGA-s rendszerbe(persze értelmes felbontáson).


"Ez a legolcsóbb i5 2500K, könnyedén 4-4,5Ghz-re tudod húzni, egy jó hűtővel és alaplappal!"

Ami így is 15K-val drágább, és AMD oldalon egy normális alaplap tuningra már meg van 20-22K körül is.

2012. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Az előző válaszokból szűrtem le azt :x

Persze gondoltam, hogy ami kihasználja mind a 8 szálat ott tuti jobb, de a fő kihasználtsági terület az a játékok lesz. Most ha néha be-bekapcsolom a PS-t pár kép szerkesztésére pont nem izgat, hogy az i5 lehet ott jobban teljesít :D Illetve persze tudom, hogy mindkettő elég csak nem tudtam dűlőre jutni, hogy vajon egy fx ami szorzózármentes vagy egy i5 ami nem :x

2012. szept. 3. 15:12
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha a helyedben lennék, az FX-et választanám. Szükséged lesz arra a 8 magra, főleg mert 1-2 éven belül már 4 mag lesz az alap, és nem árt olyankor egy 8 magos gépezet. sokáig bírni fogja.
2012. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ja, és azt hiszem az FX egyik 8 magos processzora tart valamilyen világrekordot.


Megvan: [link]

2012. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Ha a helyedben lennék, az FX-et választanám. Szükséged lesz arra a 8 magra, főleg mert 1-2 éven belül már 4 mag lesz az alap, és nem árt olyankor egy 8 magos gépezet. sokáig bírni fogja."

Ebből az egészből kb azt szűrtem le, hogy 3 évnél többet adsz neki. Én nem lennék ilyen bizakodó a homogén->heterogén váltás előtt(persze ez erősen tipp, de szvsz jó tipp).


"Ja, és azt hiszem az FX egyik 8 magos processzora tart valamilyen világrekordot. "

Ez egy átlag felhasználónak mit számít?

2012. szept. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!