Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik lenne jobb választás...

Melyik lenne jobb választás és miért (kérem indokoljátok! )? Asrock 990FX Extreme3 vagy ASUS M5A99x Evo?

Figyelt kérdés

Az alaplapok között 1500 HUF különbség van, így ez elhanyagolható.


Amd FX 8120 3.8 GHz / Noctua 12 cm

Asus 7850

Geil Evo Corsa 8GB DDR3 2133MHz

Sharkoon Rebel9 Economy (gépház)



2012. aug. 28. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mind a kettő jó alaplap,de ha van rá lehetőséged,akkor az ASUS-t vedd,mert az Asrock-nak az Etron 3.0-s USB vezérlője nem biztos,hogy működni fog.
2012. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát ez a konfig így egy picit nekem sántít.

- 30k alaplapra nagyon sok. Asus M5A97 18k-ért korrekt, és jobb lenne.

- FX8120 is rendben, de hogy minek rá plusz hűtő, nem tudom. Tán húzni akarod? Még felesleges. Elég ez még minden játékhoz. Nem beszélve arról, hogy Noctua a cooler, ami szintén nem 2 forint.

- GEIL RAMot ne vegyél, pláne ne 2133MHz. Felesleges. Az egyetlen dolog, ami tudna profitálni a magas frekvenciából az az APU, de amint látjuk nem az van a gépedben, így egy 1333-mas is ugyanolyan jó mint a 2133-mas. Különbséget úgyse érzed majd játék közben.

- Ez így már, amennyit lefaragtam neked bőven kihozza a 7870-es VGA-t, amit szerintem egy FX8120 simán meg is érdemel.


De inkább megkérdezem. Mennyi pénzed van gépre?

2012. aug. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A gépet kevésbé használo játékra. Videó készítés, tömörítés, renderelés stb.. így elég ez a kártya bőven.

A proci 3.1Ghz-ről van 3.8Ghz-ra húzva.. Ezt gyári hűtővel nem kockáztattam meg. ;) de írtam is.. nem véletlen a hűtő.

A tömörítés, renderelés miatt kell a 8GB 2133Mhz ram. Föleg, hogy a processzor 1866-ig kezel. 1866-os és a 2133-as ramok között kb. 1000 Huf különbség van. Ezeket a ramokat kb. 4 évig nem kell cserélnem, sőt! Kb. egy éven belül lesz olyan processzor ami 2133-ig kezel.. de lehet ,hogy addigra a ram árak az egekbe lesznek, így célszerű most megvenni.

Egy 8 magos húzott FX-hez meg egy 990-es chip készlet dukál. Ezért ezek a lapok.

2012. aug. 28. 18:24
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

EVO alaplap akkor

de tuningal betudod állítani ramokat is 2133 ra.


Viszont ha már ilyen igényes vagy megkérdezhetem Tápegységet?

És házon milyen ventik lesznek?

Milyen SSD-t veszel ha veszel és milyen merevlemezt?

2012. aug. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De.. köszönöm a válaszod.
2012. aug. 28. 18:31
 6/11 A kérdező kommentje:

A házban 4 db 12cm-s Artic cooling PWM van.

650 wattos Chieftec táp.

Western Digital 1 TB SATA 3 6Gbit/s. E mellé nem terveztem SSD-t. De ha kéne akkor egy 240Gb Corsair.


Mielőtt jönne, hogy gazdag elkényeztetett gyerek.. Csak megjegyzem, azért telik rá, mert dolgozok egyetem mellett.

2012. aug. 28. 18:42
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Táp az valami jobb legyen ilyen konfig alá

bár nem irtad le pontosan ha leirod lehet jó lesz

de ilyen konfig alá CFT és CTG tápot nem tenék már

én pl CoolerMaster GX 550W ajánlom de ha Bosko még itt lesz vagy én este 9 körül ajánlok még pár jó tápot

ez ipon.hu n kb. 20ezer

2012. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Leírom mi van meg és mi nincs.


Elírtam a tápot. 550 watt Chieftec (3éve vettem, így valószínű CFT vagy CTG), de nem terveztem a cserét.


A ház és benne a 4db artic - meg van.

VGA - meg van.

Ram - meg van.

Proci - meg van, hűtő is.

Csak itt csücsülnek a 2 napja a polcon és még vacilálok a lapok között.


A lap és a merevlemez, ill. ha kell az SSD hiányzik, de azt se tervezem.


ÁFÁ-s számlára vezsem az összeset.. ezért vagyok igényesebb, mert olcsóbban jutok hozzá.


Félreértés ne essék, nem kötekedni akartam, csak rögtön jött a leszólás, hogy ez az amaz nem jó, mikor nem tudta h mire lesz a gép, és inkább munkára használom, mint játszom rajta.

2012. aug. 28. 19:11
 9/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Geil mint márka nem a legjobb de ha te azt szeretnéd rendben.


HA már megvan táp akkor maradhat de legyen biztos hogy CTG vagy CFT vagy még jobb ! (mert ilyen hardverek alá illene még minöségibb táp föleg mivel tuningolod)


kérdésre a válasz Asus M5A99X EVO


jó kis alaplap lesz ez:)

csak hát elöre nem tudhatjuk mi sem mi a helyet azért jó elöre szólni:P

2012. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!


Geil helyett mivel jártam volna jobban? Haszonló árban, hasonló órajelekkel?

2012. aug. 28. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!