Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a Windows...

Miért nem ismeri fel a Windows a CD olvasót?

Figyelt kérdés

Biosban még működik aztán ahogy beadja a Windowst már nem nyílik.

Ma akartam bele rakni DVD írót, ekkor jelentkezett először a probléma, azt hittem a DVD íróval van a baj, ezért visszaraktam a CD olvasót, amivel korábban semmi baj nem volt, de azóta ennél is ez a gond. Dvd-meghajtó van a sajátgépen, már próbálkoztam azzal, hogy letöröltem és újraindítottam, ugyan úgy beadja a DVD meghajtót, de továbbra sem működik a CD olvasó. Minden rendesen be van dugva. Mi lehet a baj? Hogyan lehet megcsinálni?


2012. aug. 9. 22:00
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Már próbáltam mindkét dugót de mind a kettőn ezt csinálja. A biosba hol lehet bemenni? És az alaplapot hol lehet megnézni? Az a baj hogy nem nagyon értek ilyen dolgokhoz, a dvd írót is csak úgy mertem belerakni, hogy egy ismerősöm mondta, hogy csak bedugom és működik is ezt nem lehet elrontani... de nekem mégis sikerült:s
2012. aug. 11. 23:02
 22/25 cianidetil ***** válasza:
nem romlott az el.Na!csináljunk egy olyat,hogy berakod a dvd írót ahol vol.Persze áram nélkül.táp lekapcs,konnektor kihúz.utánna az alaplapon találsz egy gombelemet.azt kiveszed,és vársz 1-2 percet.ilyenkor a bios visszaáll alapra.elem visszatesz,áram bedug.ha ez sem segít,próbáld újra rakni pendrive-ról.bár ha előtte működtek,akkor nem a bios a ludas.az a baj,hogy nem látom.így elég nehéz.lehet,hogy csak egy 1 perces problémával szenvedünk. :D
2012. aug. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ezek után nem nagyon merek már belenyúlni főleg nem az alaplapba nehogy még nagyobb kárt tegyek, már bánom azt is hogy egyáltalán hozzányúltam. Volt nálam itt tegnapelőtt egy ismerősöm aki valamennyire ért a gépekhez, ő a jumperelést cserélgette de attól se lett jobb. Szerintem nem is nagyon értette mi a baj mert sietett és elvitte a dvd írót hogy kipróbálja a saját gépén, de mikor mondtam neki hogy a korábban problémamentes cd olvasó se működik arra már nem figyelt csak azt hajtogatta hogy nem robbant e a gépbe mikor beleraktam meg hogy biztos bennehagytam egy cdt pedig nem.majd holnap megpróbálom azt amit írtál, remélem nem lesz belőle baj.
2012. aug. 12. 00:47
 24/25 cianidetil ***** válasza:
Csak ismételni tudom maga.Mivel 2 (elméletileg jól működő) eszközzel is kipróbáltad,a probléma szoftveres lesz.Valami összeakad a Windowsban.Egyébként tudsz cd-ről telepíteni,mert,ha a bios felismeri a meghajtót,nem fogja elindítani a Winyón található oprendszert,hanem rögtön a cd-ről bootol.Persze lehet,hogy ezt előtte a biosban be kell állítani.Tehát az eljárás a következő:Bios,le ellenőzöd,hogy a boot menüben a cd író(ha a dvd-t raktad be akkor az) legyen a boot sorrend első helyén.újraindít,installál.Próbálj egy tiszta installálást,tehát telepítés előtt formázd a merevlemezt.nem árt az adatokat előtte elmenteni.Remélem tudtam valamennyit segíteni!sok sikert!
2012. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, meg fogom csinálni amit írtál!
2012. aug. 12. 09:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!