Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a Windows...

Miért nem ismeri fel a Windows a CD olvasót?

Figyelt kérdés

Biosban még működik aztán ahogy beadja a Windowst már nem nyílik.

Ma akartam bele rakni DVD írót, ekkor jelentkezett először a probléma, azt hittem a DVD íróval van a baj, ezért visszaraktam a CD olvasót, amivel korábban semmi baj nem volt, de azóta ennél is ez a gond. Dvd-meghajtó van a sajátgépen, már próbálkoztam azzal, hogy letöröltem és újraindítottam, ugyan úgy beadja a DVD meghajtót, de továbbra sem működik a CD olvasó. Minden rendesen be van dugva. Mi lehet a baj? Hogyan lehet megcsinálni?


2012. aug. 9. 22:00
1 2 3
 1/25 cianidetil ***** válasza:
Milyen oprendszer?Drivert te raktál hozzá,vagy az amit a Windows rak fel magától?Milyen a csatlakozó?SATA vagy PATA?
2012. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Windows van rajta és azt hiszem pata csatlakozó. Drivert nem raktam rá, ezt nem tudom hogy kell.
2012. aug. 11. 09:25
 3/25 cianidetil ***** válasza:
Windows mi?xp,vagy Win7?
2012. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 cianidetil ***** válasza:

Ha bele lehet fordítva dugni az adatkábelt,akkor fordítsd meg.

Az egyik széle piros,az kerüljön a másik oldalra.Az alaplapba azt hiszem ,csak egyféleképp tudod dugni.Ha ott is tudod másképp,akkor kombinálj ezzel is.

2012. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 cianidetil ***** válasza:
Ha úgy gondolod jól dugtad össze de mégsem megy, próbáld ezek szerint: [link]
2012. aug. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat, windows xp van rajta. Megnézem az oldalt amit linkeltél és megpróbálom fordítva bedugni a vezetéket, majd írok, hogy mi lett.
2012. aug. 11. 15:09
 7/25 A kérdező kommentje:

Megnéztem a linket és megpróbáltam megcsinálni a kézi javítást. A 3. pontig minden rendben lett, de a 4. pontban leírtakat "A jobb oldali ablaktáblában jelölje ki az UpperFilters rendszer-beállítási bejegyzést. " nem találom. A gépemen nincs olyan, hogy UpperFilters. Azt írja, hogy előfordulhat, hogy ez a bejegyzés nem található, ekkor ugorjak a 7. lépésre. Itt a LowerFilters-t kéne kijelölni, de ez sem található.

Tegnapelőtt itt volt egy ismerősöm, aki próbálta megjavítani, valami jumperelést csinált, de az se segített.

2012. aug. 11. 15:18
 8/25 cianidetil ***** válasza:

Esetleg így?:

Kattintson a Start menü Vezérlőpult parancsára.

Kattintson a Teljesítmény és karbantartás, majd a Rendszer lehetőségre.

A Hardver lapon kattintson az Eszközkezelő gombra. Ha a rendszer rendszergazdai jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót vagy kattintson az Engedélyezés gombra.

Az Eszközkezelő ablakában bontsa ki a DVD/CD-ROM-meghajtók csomópontot, kattintson a jobb gombbal a CD- és a DVD-eszközökre, és válassza az Eltávolítás parancsot.

Amikor a rendszer az eszköz eltávolításának megerősítését kéri, kattintson az OK gombra.

Indítsa újra a számítógépet.


A számítógép újraindítása után a rendszer automatikusan telepíti az illesztőprogramokat.

2012. aug. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 cianidetil ***** válasza:
Mivel két eszközzel is próbáltad,és nem működött,én az gondolom a probléma szoftveres lesz.Nem kell jumperelni.azt kell kifundálni,mi blokkolja.Esetleg nem raktál fel valami programot mostanában ami ütheti?
2012. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem raktam fel mostanában semmilyen programot. Egyedül a DVD írót raktam bele a gépbe. Mielőtt beleraktam volna még kinyílt a cd olvasó, mert leellenőriztem, hogy amire képeket akarok rakni cd az valóban üres-e. Miután láttam, hogy üres beleraktam a DVD írót és azóta ez a probléma vele.
2012. aug. 11. 17:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!