Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fokozatosan lassul a gépem,...

Lacca17 kérdése:

Fokozatosan lassul a gépem, és nem tudom az okát. Mi lehet a gond vele?

Figyelt kérdés
Alaplap: Gigabyte GA-MA790X-DS4, Processzor: Amd Athlon II X2 240 (2.8ghz AM3), Videókártya Powercolor hd4650 1gb ddr3, RAM: 3x1gb Kingmax DDR2 800mhz és 1gb Corsair Dominator 1066mhz, Tápegység HKC 550w, Winchester: Samsung hd160jj (160gb), Op. rendszer: win 7 ultimate 64bit. Újra raktam már a windows-t, cseréltem SATA kábelt, formáztam, töredezettségmentesitettem, a 2 particiót egybe raktam, Bios és drivert frissitettem, kitakaritottam és újra pasztáztam a gépet. 6féle winchester ellenörző programot néztem végig és eggyik sem mutat semmilyen hibát. Memóriát is ellenőriztem. Miért lassul mégis eggyre jobban a gépem?? Pl a GTA 4 teljesen mindeggy milyen beállitásra teszem, a gép tudásán belül, kb 20m-enként laggol a játék. Amellett egyre lassaban tölt a windows, és lassul minden. Jelezném a friss windows is ugyan olyan lassan tölt, mint a fél éves. Várom az ötletek-et.

2012. aug. 9. 16:23
1 2
 1/11 TOXIC. ***** válasza:

Fölösleges a 2 particiót egybe vonni, had legyen a WIN-nek saját kis része, amiről könnyen betud töltődni.


Azért ne lepődj meg ha a gta 4-et nem viszi könnyen, az a vga nem túl izmos. Vagy esetleg régen normálisan vitte?

2012. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez a fura mikor összeraktam kb 1 hónapig azt tudta, amiből van (durván fogalmazva). Most meg olyan szinten kezd lassulni a gép, hogy vagy 5-percig tölti a win 7-et. Egyébként ha a vga a gond, van valami hasonló árkategóriában jó vga. Akár használt is jó, de csak ATI érdekel, mert az Nvidiával igen rossz tapasztalataim vannak.
2012. aug. 9. 16:33
 3/11 A kérdező kommentje:
Én arra tippelek, hogy a winchester kezd gajra menni. Bár eggyik progi sem jelez gondot vele. Ami talán a legviccesebb, hogy a GTA SA sem megy 1280x1024 medium és kb negyed látótávolság felett akadás mentes-en az élsimitást már nem is emlitem meg.
2012. aug. 9. 16:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzá irni, hogy mikor még jó volt(abban az 1. hónapban), akkor a windows-élményindex 5.1 összpontszámot adott, ami már csak 4.9 (És nem frissitések után, hanem már az újra rakáskor)
2012. aug. 9. 17:00
 5/11 karl80 válasza:
Nekem is volt hasonló gondom de az enyém egyszerüen beevett egy csomó spyware-t meg trójait!A spyware doktor nevú brogival megtisztitottam és azóta semmi gondom még az élmény index is a normálisra állt vissza.
2012. aug. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 TOXIC. ***** válasza:

Persze, simán lehet vírusos megbetegedés is.

Vírusirtót futtass, Glary Utilities nevű program is hasznos, valamint a C Cleaner is haszos lehet, de a vírusirtó a legfontosabb.

A VGA-ról annyit, hogy nem igazán játékra lett kitalálva, alacsony felbontáshoz elég csak. Milyen felbontáson játszol? Ha vennél vga-t mennyiért vennéd?

2012. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A gond nem virus jellegű, mivel irtam is hogy a gép teljes formázás után is lassul folyamatosan. A játékokat 1680x1050-ben játszom full-on és többnyire nem jelent gondot neki. Bár le akarom cserélni jobbra, de max 15-öt tudnék rá szánni, és mivel ATI chipset-es az alaplapom, igy csak Ati jöhet számitásba valami.
2012. aug. 11. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Te is öregszel vazze. Te is fokozatosan lassulsz :D
2012. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A videókártya közben változott egy zotac 9800gtx+apm-re, de még mindig lassu. És már csak 5.3-at kap az 5.4-helyett az élményindex-ben a vinyó. Szóval az a ludas, de mi lehet a baja? mert nem hibás 6 program szerint sem.
2012. szept. 21. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Tuti vinyó!
2012. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!