Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a Windows...

Miért nem ismeri fel a Windows a CD olvasót?

Figyelt kérdés

Biosban még működik aztán ahogy beadja a Windowst már nem nyílik.

Ma akartam bele rakni DVD írót, ekkor jelentkezett először a probléma, azt hittem a DVD íróval van a baj, ezért visszaraktam a CD olvasót, amivel korábban semmi baj nem volt, de azóta ennél is ez a gond. Dvd-meghajtó van a sajátgépen, már próbálkoztam azzal, hogy letöröltem és újraindítottam, ugyan úgy beadja a DVD meghajtót, de továbbra sem működik a CD olvasó. Minden rendesen be van dugva. Mi lehet a baj? Hogyan lehet megcsinálni?


2012. aug. 9. 22:00
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Amit 15:45-kor írtál már megcsináltam tegnap. Kikapcsolás előtt leellenőriztem, hogy tényleg eltűnt-e a sajátgépből a DVD-meghajtó és igen, eltűnt. Újraindítottam, megint ott volt a sajátgépben a DVD meghajtó, de a cd olvasó továbbra se nyílik ki.
2012. aug. 11. 17:14
 12/25 cianidetil ***** válasza:
Na várjunk csak!most akkor egyszerre van benne a dvd olvasó és a cd író?vagy én értem félre?Ha egyszerre van benne,akkor nem jó a sorrend,az a baj.van egy prioritás,a dvd író az első.tehát ha jól értem,és egyszerre van benn a két meghajtó,akkor cseréld át az adatkábeleket.ami most a dvdíróban van,adatkábel,dugd át a cd íróba,és fordítva.
2012. aug. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 cianidetil ***** válasza:
Ha egy kábelen van a kettő,mert van olyan is,akkor cseréld meg a csatlakozókat.
2012. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Először egyszerre volt benne a kettő, akkor jelentkezett a probléma először. Utána beleraktam egyesével felváltva, először a dvd majd a cd olvasót, de azóta mindkettőnek az a baja, hogy biosban működik mintha semmi baja nem lenne de mikor bejön a windows már nem működik.
2012. aug. 11. 19:24
 15/25 cianidetil ***** válasza:
De egy kábelen van két csatlakozó,vagy két külön kábel?
2012. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 cianidetil ***** válasza:
Teljesen véletlenül a biosban nincsen beállítva fixre hogy CD meghajtó? mert ha igen állítsd auto-ra!!!!!!
2012. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 cianidetil ***** válasza:
Ha egyik sem,akkor próbáld újrarakni az oprendszert. :(
2012. aug. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Hogy kell beállítani biosban hogy auton legyen? Két dugó van egy vezetéken, de most csak a cd olvasó van bedugva, de ez se működik. Így újrarakni se tudom mert nem tudom berakni a telepítő cdt :S
2012. aug. 11. 21:40
 19/25 cianidetil ***** válasza:
Akkor csak menj be a biosba,és csinálj a default setting-et.az ott lesz a legutolsó opcióban.úhraindít,megnéz.ha leírnád az alaplapod megnézném,mit lehet tenni még.
2012. aug. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 cianidetil ***** válasza:
ugyanarra a dugóra raktad mint a dvd-t?próbáld a másikkal!
2012. aug. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!