Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudtok, hogy mikor lessz...

Mit tudtok, hogy mikor lessz DDR4-es RAM?

Figyelt kérdés
Mit tudtok,hogy allnak a gyartok?Lessz egyhamar DDR4?

2012. júl. 3. 16:20
 1/10 Panda Péter ***** válasza:
szerver szinten talán már jövőre, desktopon szerintem leghamarabb 2014-ben.
2012. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nem lessz, hanem lesz!


Elvileg nemsokára, még van egy-két technikai bökkenő, amit ki kell küszöbölni.

2012. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Eloszor is boccs a helyesirasert!

Masodszor pedig a kozeljovobe szeretnek venni alaplapot es mar ha vennek egy jobbat akkor mar lehet hogy megvarnam a DDR4-est.De ha azt modjatok hogy 2014 akkor egy kicsit sok van meg addig hogy megjelenjen

2012. júl. 3. 16:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még 2014 is nagyon korai

és mikor megjelenik is biztos hogy a felsökategóriás (szervernek is használható, iletve komoly tuninghoz való) alaplapokon lesz csak és idö amig mindenfélét legyártanak az az modul választék is lesz bele

és ár tekintetében valószinüsitem hogy viszatérnek ddr1 es árakhoz vagyis méreg drága lesz (ha alaplap nem eset volna le az is drága kategória lesz)

szóval olyan szinten mint ma a ddr3 van ugy kb 10 évet is számolhatsz szerintem

ehezképest a 2 év se nekem nagyon korai

de mint irom ha meg is jelene akor se lesz elterjedt jó ideig ha jól haladnak akor 10 év lehet csak 5 év lesz

de én borúlátó vagyok ddr4 terén

2012. júl. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Már az első szerver CPU-k be vannak harangozva amik támogatják, szóval jövőre már szerver szinten tényleg meglesz, és osztom Panda 2014-es desktop tippjét.


# 4

Azért 2014 nem tűnik olyan korainak, de ha nem is az akkor 15.

A DDR4 árakat meg nem értem miért hasonlítod DDR-hez. Valószínűleg az átállás olyan lesz mint DDR2/3 esetén, rövid időn belül a régebbi fog drágulni, hisz a gyártó sorokról kikopik, mivel jönnek az újak.

2012. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyébként már van ddr5 ram is, videókártyákban
2012. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Panda Péter ***** válasza:

"A DDR4 árakat meg nem értem miért hasonlítod DDR-hez. Valószínűleg az átállás olyan lesz mint DDR2/3 esetén, rövid időn belül a régebbi fog drágulni, hisz a gyártó sorokról kikopik, mivel jönnek az újak."

na igen, azt az összehasonlítást én sem értettem, detto ugyanaz fog történni, ami az eddigi memória technológia váltásnál, vagyis bemutatkozáskor alig lesz gyorsabb, mint a DDR3, cserébe drágább lesz, majd ahogy nő a gyártási kapacitás, finomodik a gyártástecnológia, úgy lesz egyre olcsóbb és gyorsabb, míg nem átveszi az uralmat a piac felett. azért muszály gyorsan váltaniuk, mert már a mostani APU-k is memsávszél igényesek, hát még akkor mennyire azok lesznek, ha közös címteret kap az IGP és a CPU.

2012. júl. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy nem úgy van, hogy az első ami desktop szinten is támogatni fogja az az intel skylake lesz(vagyis lehet)?

A haswell még tuti DDR3-as lesz, és az azonos foglalat miatt gondolom a broadwell is.

2012. júl. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Panda Péter ***** válasza:
az azonos foglalat még nem zárja ki a kompatibilitást (lásd: phenom II hibrid DDR2/DDR3 memvezérlő), bár az intelt ismerve ilyesmire nem lehet számítani tőlük. AMD kaveri esetleg? abból el tudok képzelni viszont ilyen öszvér megoldást. mondjuk FM2+ foglalat, DDR4 memóriával, de FM2-ben is megy, csak ott DDR3-mal.
2012. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"az azonos foglalat még nem zárja ki a kompatibilitást (lásd: phenom II hibrid DDR2/DDR3 memvezérlő), bár az intelt ismerve ilyesmire nem lehet számítani tőlük."

Azért az AM2+ féle megoldás(gondlom erre a foglalatra is gondoltál) nem túl gyakori, és intel részről ahogy írod ilyesmire nem nagyon számíthatunk, de a foglalat váltás majd jó alap lehet átállni ddr4-re.


Az AMD-nél már más tészta, ott már simán elképzelhető ez, de ha jól tudom semmi biztosat nem tudunk erről jövőévig. :(

2012. júl. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!