Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruacio? Hany evesen jon...

Menstruacio? Hany evesen jon meg eloszor, milyen lessz? Es meg minden amit tudtok rola!

Figyelt kérdés
Felek,es anyukammal ciki rola beszelni!
2012. jan. 28. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
elöször is hány éves vagy? 16 éves korodig bármikor megjöhet. anyuddal meg nem félj ezt megbeszélni hisz ö is áteset ezen és még most is.
2012. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nincs mitől félned.Anyu meg nem ciki, ő az, aki a legtöbbet tud segíteni. De azért ezt elolvashatod: [link]
2012. jan. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
12 es fel eves vagyok!
2012. jan. 28. 20:43
 4/15 anonim ***** válasza:

Én 14 voltam, mikor megjött. Hétvégén kocsimosás közben :D


Kicsit görcsölgetett a hasam, de nem volt vészes, le se szrtam. Nedvességet éreztem a bugyimban, arra is tojtam, mert megszoktam, hisz fehérfolyás is ugyanilyen érzéssel jár, ami akkor már 1-2 éve fennállt.


Aztán elmentem wcre, és ott kaptam szívrohamot, mikor megláttam a véres bugyim. Sápadás, remegés, leizzadás, atyaég!, minden volt, holott tudtam, mi a szitu, csak meglepődtem, meg a vér...


Milyen érzés?

-néha erősebb, néha gyengébb görcsök - olykor igen kellemetlen tud lenni, sőt, van aki minden haviját végigfetrengi a fájdalomtól, elájul, hány, stb. (nekem ilyen soha nem volt, bár sírás határán álltam már)

- a vérzés intenzitása is alkalomfüggő, egyszer több, egyszer kevesebb

- mindig akkor jön, mikor tökre nem kéne :)

- a betétet meg kell szokni, eleinte kényelmetlen tud lenni, a tampon meg nem mindenkinek megy fel

- ha nagyon sokáig vársz a cserével átázhatsz, ami szr (én nem egy alkalommal ébredtem reggel seggig véresen)

- uszi alól tuti felmentés :D

- a sport ajánlott, mert görcsoldó, és gyorsabban ürül a vér (persze, nem a spárga, meg égbe a lábat mozgásra gondolok, mert átázás veszély, első napokon a bringa is kerülendő)

2012. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja, és nem ciki beszélni róla, nekem anyum már nem élt akkor, így apának mondtam el.
2012. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Reszvetem!Es koszonom sokat segitettel
2012. jan. 28. 20:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne tartsd cikinek, hogy anyukáddal beszélj róla, mert ez a világ legtermészetesebb dolga, amit egyáltalán nem kell szégyellni. Minden lány és nő menstruál, így anyukád is. Neki kellett volna úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy ez számodra is teljesen természetes legyen!!!
2012. jan. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kedves 20:53-as Válaszoló! Nagyon jó és példaértékű, hogy apukáddal is ilyen jó viszonyban vagytok, hogy beszélgetsz vele a menstruációról! Bárcsak sokkal több ilyen apa-lánya kapcsolat lenne!!!! :)
2012. jan. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hati igen!Koszonom meg varom a feleleteket!
2012. jan. 29. 09:07
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem 12 évesen jött meg (anyukámnak 16).

Nagyon ingerlékeny voltam aznap, lepofoztam egy osztálytársamat, mert a megszokott bunkóságát már nem tudtam elviselni.


Aztán hazamentem, belázasodtam, anyu orvost hívott.

Megtapogatta a hasamat, azt mondta, de nagy már ez a kislány, aztán elment. (Nem is tudtuk, ez mit jelentett. Biztos puffadt vagy érzékeny volt a hasam)

És reggelre megjött.


Ez jó régen volt, amikor még betétek sem voltak. Vattával rendeteget kínlódtam, mindig elcsúszott. A szárnyas betétek nagyon jók.

Tamponnal jó sok évig még ráérsz.


Anyukáddal nyugodtan beszéld meg. Ez egyáltalán nem ciki.

2012. jan. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!