Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hitachi hdd gond?

Hitachi hdd gond?

Figyelt kérdés
3 hónapos laptopom fura,enyhén kerregő hangot ad ki,amit csak akkor hallok,ha az ölemben használom,mellkasomon(van alatta hűtőpad,nem lehet felmelegedés okozta zaj,valamint 32C a max hőmérséklete)kb 1 méterre a géptől nem hallani a hangját.Azt mondták nekem jöhet a HDD-ből,vagy a ventiből,de szerintem HDD,mert a venti halk süvítő hangon megy.a Hitachinál megszokott ez a halk kerregés?

2012. máj. 15. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Ehhez hallani kellene. Halk működési kerregés normális, kattogó vagy csuklás hang viszont nem. Aki jártas ebben, azonnal megmondja, hogy abnormális-e a hang.

Mellesleg nézd meg mit ír a HDD SMART-ja, mert ott is jelezheti, ha baj van.

Amúgy meg az is lehet, hogy csak ki kellene takarítani a gépet.

2012. máj. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hard disk sentinelnél mindent jónak talált,folyamatos a hang,és tényleg nem igazán hangos.ennyi idő alatt beporosodik? Még garis,ha szétszedem takarítani elszáll a gari.
2012. máj. 15. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet csak folyamatosan olvas be dolgokat a HDD-ről, és az olvasófej mozgása generálja a hangokat. De ehhez tényleg látni és hallani kéne a laptopot.
2012. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 cipi8 ***** válasza:
A HD Tune vagy a HD Sentinel nem jelez hibát a SMART-ban sehol felkiáltó jellel vagy sárga illetve piros sávokkal akkor nincs semmi gond a vinyóddal, 3 hónap alatt normális körülmények között nem hinném hogy annyira be porolódna hogy a venti zörögne, láttam már több éves koszos laptopot de nem nagyon zörgött egyik sem! A HDD-nek viszont van egy kicsi morgolódása használat közben ez viszont normális, mert a motorhibásak már eléggé jól hallhatóan szó szerint zörögnek, egyszer hallottam egyet úgy is hogy az már elviselhetetlenül szinte visított.
2012. máj. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és az gond,hogy ha nincs cd a gépben,nem hallom bekapcsolásnál hogy felzúg?
2012. máj. 16. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!