Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen cpu hűtőt érdemes...

Milyen cpu hűtőt érdemes venni 7-9ezer forint körül?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem a legnagyobb választék ezen az áron van. Most egyenlőre egy 775-ös foglalatban levő procira kéne, majd 1-1.5hónap múlva egy 1155-ösbe.

Amiket eddig néztem azok a coolermaster hyper tx3/vortex plus illetve az arctic cooling freezer 13 pro.

Persze az adatokat látom, de gondoltam okosabb ha itt is megkérdezem, hogy szerintetek melyik a jobb ezek közül? Vagy ha tudtok még jobb alternatívát azt is szívesen várom.

Annyit még, hogy konkrétan i5 2500k-ra tervezem a későbbiekben, most egy intel pentium e2220-ra kéne (hangos a gyári és amíg nincs új proci addig se zavarjon).


2012. máj. 7. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem Arctic Cooling Freezer 13 pro:)
2012. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerinted ezzel amíg nincs lecserélve a pc maradék (mondhatni egész xD csak új vga van) része, egy intel pentium e2220 mennyire húzható?:D Kicsit furcsa de egy procihoz mérten durva vga-t raktam bele (egyszerre csak azt tudtam megvenni, de nem akartam tartogatni a pénzt mert "elmegy" :D) és a cpu a nagyon de nagyon vékony keresztmetszet.
2012. máj. 7. 17:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen az a "durva" VGA?:D
2012. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sapphire hd 7850. Persze maga a kártya nem durva de a procihoz mérten az, szóval úgy értettem. Sajnos diákmelóból nem jön össze csak két részre bontva a gép megvásárlásra :D saját magamat ismerve muszáj vagyok megvenni mindig valamit különben mint írtam elmegy a pénz xD sajnos még egy ideig (1-1.5hónap ez is) 1280*1024en játszom így még inkább proci igényes elvileg 1-1 játék (ugye ez a cél) de úgy tudom (javíts ki ha tévedek, mert lehet :D sőt valószínű), hogy noha a proci régi a vga-hoz képest valamint teljesítményileg is messze vannak egymástól, de mivel a proci alapjáraton képes egy jobb vga-t is kiszolgálni mint amim van (geforce 8600gt ddr2-es, pl egy 8800gt picivel jobb és elvileg a proci elég hozzá, úgy tudom :x) ezért némi játékélménybeli növekedést kellene tapasztalnom. (mondom sokadjára ezt így mondták nekem)

Szóval a hűtőt úgy szeretném, hogy a mostani procit kicsit húzni is (csak, hogy baja azért ne legyen, nem a kukába tervezem majd új vásárlása után) a vga miatt.

2012. máj. 7. 18:56
 5/11 A kérdező kommentje:

Elnézést, ott a kis posztom közepette belekavarodtam egy mondatba és tök értelmetlen :D szóval régi cpu elég egy jobb vga-hoz, új vga csak jelent némi változást régi cpu-val amíg nincs pénz jobbra, és emiatt overclock-olni új hűtővel.

(annó az érettségi után a magyar tanárom is mondta, hogy ne foglalkozzak többszörösen összetett mondatokkal xD)

2012. máj. 7. 18:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Olvass utána, nézz utána, meddig lehet felhúzni az általad írt procit. Egy minőségi hűvel (a kérdésben említett Arctic pl) húzhatod. Ja és milyen a tápegységed? Fontos lenne, mivel ha felhúzod, nagyobb teljesítmény, így nagyobb a fogyasztás. Ha valami gagyi fajta, először azt cseréld:)
2012. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Természetesen vga mellé cserélek egy tápot is egy fsx hexa 500asra. Jelenleg egy gagyi lcpower van benne, 420wattos (az van ráírva de ki tudja xD) amiről eddig is tudtam, hogy szar de a gép mostani étvágya...nos elenyésző. 1hdd ez a cpu, gf 8600gt vga...semmi különös, de persze beszerzek egyet.

No de lényeg a lényeg, köszi a választ akkor beruházok egy arctic cooling freezer 13 pro-ra.

Mellesleg egy kérdés még amit pont most terveztem kiírni, de talán te tudsz segíteni. A gépház oldalán vannak szellőző nyílások amik annyira nem értelmesek, némi haszna biztos van de konkrétan semmi sem arra fújja a levegőt (a gépház oldalán alul, felül persze a proci hűtője fúj ki). Nos ezekre ha nincs neki szánt hely, valamilyen úton/módon fel lehet szerelni egy ventillátort ? Van régről egy 92mm-es coolink ventim és ha alulra be tudnám helyezni akkor pont a vga elől szívhatná el a meleg levegőt, de a gagyi házban erre nincs kiszabva hely.(persze ház csere is lesz, ezeket a sharkoon vaya-kat néztem, de hát egyenlőre)

2012. máj. 7. 19:05
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs hely rajta, akkor nem tudom:D Kísérletezgethetsz, de csak saját felelősségre:D
2012. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, hogy van fúró és majd... :D de hát a ház se kidobandónak megy miután le lesz cserélve. Csak most pl. a játékokhoz általában picit overclockolom és, hogy jön a meleg alapjáraton is egy picit feljebb megy a hőmérséklete :x nem vészes még de ha már itt a venti meg minden..
2012. máj. 7. 19:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne pazarold el ezeket. pcx.hu beszámítják régi alkatrészeidet. Nekem sokat segítettek vele, mert így sokkal jobb gépet tudtam venni:)
2012. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!