Milyen számítógépet rakjak össze?
Bevallom régen igen, de az utóbbi években már nem nagyon kísértem figyelemmel ezeket a dolgokat. :$ Hát, valóban megdöbbentőek ezek az teszteredmények (melyeket belinkeltél). Talán tényleg eljön az a nap is, amikor egyetlen "alaplapon" rajta lesz minden, már csak a tápegységet kell majd lekicsinyíteni, és az egész benne lesz egy olyan vékony "házban" mint egy pizzás doboz. :)
De visszatérve az általad összeválogatott konfigurációra, biztosan jobban mennek rajta a játékok még az alaplapra integrált grafikus cuccal is, mint a régi P4-esemen videokártyával. (úgy 4 éve raktam össze azt a gépet) És akkor még mindig nyitva marad annak lehetősége, hogy később (1-2 hónap múlva) tegyek bele egy erősebb videokártyát.
Kedves segítő! (aki a konfigokat segítettél összerakni) Most már lenne ég egy kérdésem, amennyiben még járnál erre. Bevallom tényleg eléggé lemaradtam az utóbbi években, és most nagyon rám zúdultak ezek a teljesen új technológiák. Szóval: Megértettem, hogy manapság az alaplapokra integrált 3D-s videócuccok nagyon fejlettet lettek. De jól értettem, hogy már az alaplapokhoz hasonlóan, a processzorokban is vannak hasonlóan integrált 3D-s dolgok...?
(elnézést, ha ez a kérdés most nagyon bután hangzik)
Igen vannak ezek az úgy nevezett "APU"-k. Viszont mivel a te esetedben egy gamer pc összerakását tervezed ezek nem játszanak. Hiába fejlődnek mostanában és teszik lehetővé, hogy az alsó kategóriás kártyákat már ne kelljen megvenni attól függetlenül még szerintem nincsenek pl. egy akár hd6850 szintjén ami a maga 33-34ezrével elég jó vétel a teljesítményért amit nyújt.
Szóval ja vannak ilyenek de ha gamer pc-t akarsz akkor úgyis kell egy minimum alsó-középkategóriás kártya ami kiváltja az integrált videókártyát.
Köszönöm a segítséget. És ezek szerint jól értettem. :)) Az igazat megvallva alaplapokra integrált 3D-ről már régen tudtam, de az teljesen újként hatott rám, hogy már a processzorokba is integrálnak ilyesmit. Igaz, az AMD már régen is foglalkozott hasonló dolgokkal. Nagyon régen, úgy 9-10 éve volt egy 1GHz-es AMD procim, és annak volt egy olyan tulajdonsága, hogy 3D Now. Sokáig azt sem tudtam mi az, aztán valaki elmagyarázta, hogy amikor a videokártyám már nem bírja a terhelést, akkor ez a 3d Now átveszi egy részét a videókari munkájának. Persze a videokártya terhelésének enyhítése a porci terhelésére ment. De ezek szerint az AMD processzorok nem ragadtak le a 3D Now funkciónál. :) Viszont egy erősebb (gamer) videokarit szerintem sem pótol semmilyen integrált cucc, akár az alaplapra van téve, akár a prociba építik bele, de még a kettőt együttvéve is odaveri.
Aztán még ott van az is, hogy valahogy a szívem a Pentium platform felé húz. Nem vagyok az a fanatikus típus, mert sokáig volt AMD procim is, és sok örömömet leltem abban is. De aztán amikor áttértem Pentiumra, teljesen más világ... Sokkal alacsonyabb hőfok, mégis nagyon alacsony zaj. Nem futtattam teszteket, de úgy éreztem erősebb is volt. Egy HP volt, és gyakorlatilag egyetlen csavar sem volt benne. (csak az alaplap és a táp rögzítése volt csavaros) A ház oldalát csak le kellet húzni, a vinyót, optikai maghajtót csak ki kellett pattintani. De még a kártyák rögzítésére is egy érdekes és praktikus leszorító szerkezet volt. Persze tudom ezek csak esztétikai dolgok... és ne is minden Pentiumnál van így. De például ott volt még a Pentium stabilitása. Egy csapásra megszűntek a kék halálok, a váratlan restart-ok. A játékok nem fagytak le és nem léptek ki a Windowsba minden előjel nélkül. Nagyon tetszett. Még az sem magától történt, hogy leégett... hanem az én figyelmetlenségemből. Az éves kitakarítás és portalanítás közben, beleejtettem egy aprócska csavart, benne felejtettem és bekapcsoltam a gépet. Tehát rövidzárlat. :( No mindegy... így jártam. És most, hogy kicsit lenyugodtam, azt hiszem gyúrok az unokaöcsém konfigjára. :) Neki szeptember óta van meg, iszonyú gyors, és nem akarom elkiabálni, de még semmi hibát nem produkált.
"De jól értettem, hogy már az alaplapokhoz hasonlóan, a processzorokban is vannak hasonlóan integrált 3D-s dolgok...?"
Az új generációkban már csak a processzorokban vannak 3D vezérlők. Egyszerűen elindult a technológia abba az irányba, hogy nem két processzort fognak használni (egy GPU és egy CPU) hanem egy heterogén módon programozható általános processzort, így hosszabb távon akár meg is szűnhetnek a külön videokártyák.
"Hiába fejlődnek mostanában és teszik lehetővé, hogy az alsó kategóriás kártyákat már ne kelljen megvenni attól függetlenül még szerintem nincsenek pl. egy akár hd6850 szintjén ami a maga 33-34ezrével elég jó vétel a teljesítményért amit nyújt."
Ez valóban így van. A legerősebb APU még messze van az ilyen teljesítménytől. Amíg DDR3 memóriak vannak, nem is léphet feljebb egy HD6750-nél, mert a memória sávszélessége úgyis visszafogná. Viszont itt már az elején kikötöttem, hogy ez átmeneti megoldásnak jó, hogy legyen valami, amíg összegyűlik a pénz egy valóban játékra alkalmas számítógépre.
"Aztán még ott van az is, hogy valahogy a szívem a Pentium platform felé húz."
Az baj, mert Pentium már nem létezik. Persze árulnak még ilyen néven processzorokat, de az igazi Pentium egy architektúra volt, nem pedig márkanév. Ezzel pedig már az Intel is legalább öt éve szakított, amikor bevezette a Core felépítést. Azóta volt Nehalem, Sandy Bridge és a jövőben majd a Hasvell következik.
"De aztán amikor áttértem Pentiumra, teljesen más világ... Sokkal alacsonyabb hőfok, mégis nagyon alacsony zaj. Nem futtattam teszteket, de úgy éreztem erősebb is volt."
Pedig a Pentium vége idején pont gyengén muzsikált az Intel. Az AMD K7-es Athlon XP-i és K8-as processzorai az Intel Core2 processzoraiig verhetetlenek voltak.
"Egy HP volt, és gyakorlatilag egyetlen csavar sem volt benne. (csak az alaplap és a táp rögzítése volt csavaros) A ház oldalát csak le kellet húzni, a vinyót, optikai maghajtót csak ki kellett pattintani. De még a kártyák rögzítésére is egy érdekes és praktikus leszorító szerkezet volt. Persze tudom ezek csak esztétikai dolgok... és ne is minden Pentiumnál van így."
Ajaj, azt hiszem itt fogalmi zavar van. A Pentium az nem számítógép. Mindaz, amit itt felsoroltál, kizárólag a Hewlett Pacard nevű cég érdeme, ami azt csinálja, hogy alkatrészeket vesz, összeszereli és eladja. Ugyan ezt meg tudta volna építeni AMD processzorral is.
"Egy csapásra megszűntek a kék halálok, a váratlan restart-ok. A játékok nem fagytak le és nem léptek ki a Windowsba minden előjel nélkül."
Egyik számítógép sem csinál ilyet, ha kellő körültekintéssel választják meg az alkatrészeket. Én öt éve nyúzok egy AMD-s gépet, és nem voltak váratlan leállásaim, fagyásaim, kilépéseim.
Persze most az Intel erősebb, ami akár meg is fordulhat, amikor elkezdik kihasználni az APU-k erejét. Az AMD az ATI felvásárlásával nagy előnyre tett szert ezen a téren és a HD7000-rel egy olyan felépítést vezetett be, ami egyenesen nagyszerű erre a célra és jövőre ez már a processzoraiban lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!