Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet rakjak össze?

Kutyus70 kérdése:

Milyen számítógépet rakjak össze?

Figyelt kérdés
Egy gamer (játék)gépet szeretnék összerakni, amin simán és akadozás mentesen futnak a következők például: F.E.A.R.3, Mass Effect 3, Battlefield 3. És persze hasonlók, de nem sorolom tovább. Nem akarok négymagos procit venni, szóval mekkora, és milyen kétmagost vegyek? Milyen 3D-s karit? Vélemény a Geforce 9800GT-ről? Ha kérhetem csak tapasztaltak írjanak, akiknek esetleg van hasonló konfigurációjuk. Még megjegyezném, hogy nem 200.000 Ft.os gépet akarok összerakni...

2012. ápr. 6. 01:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Márpedig, ha játék a cél, ma már akkor is kell a négy mag. Ez a keretbe bele is fér.

A 9800GT egy lassú elavult szemét már, nem videokártya. Legalábbis játékos szemmel nézve.


Majd holnap összenézek egy gépet, ma már nincs kedvem.

2012. ápr. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Oké, nem bánom. :) Most már úgyis kíváncsi lettem, és tudom, hogy részben igazad van... Unokaöcsém is úgy 180.000-böl hozta ki tavaly, de az már nagyon atom. :D Én csak azérrt reménkedtem két magosban és a 9800GT-ben, mert YouTube-on láttam 1-2 gameplay-t hasonló konfigurációval. De minden szakértői tanácsot megköszönök örömmel! ;)
2012. ápr. 6. 03:12
 3/15 A kérdező kommentje:

...Aludni már úgysem tudok, ezért össze is kerestem 1-2 dolgot. :D


http://www.youtube.com/watch?v=Hah615-ZsUg&context=C4c423bbA..


Ez tehát egy Battlefield 3 gameplay. Igaz, ha jól értettem a fordítást, akkor a beállítások úgy közepesre vannak állítva. És kérdés, hogy milyen procija van a srácnak, de remélem megtudom, mert megkértem írja le az egész konfigját.


Mass Effect 3 gameplay:

http://www.youtube.com/watch?v=IVzmrp8hqM8


Minimum Spec:

OS - Windows XP SP3/Vista SP1, Win 7

CPU: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo (equivalent AMD CPU)

RAM: 1GB for XP / 2GB RAM for Vista/Win 7

Disc Drive: 1x speed

Hard Drive: 2.5 GB of free space

Video: 256 MB* (with Pixel Shader 3.0 support)

*Supported chipsets: NVIDIA 7900 or better; ATI X1800 or better. Please note that NVIDIA GeForce 9300, 8500, 8400, and 8300 are below minimum system requirements, as are AMD/ATI Radeon HD3200, HD3300, and HD4350. Updates to your video and sound card drivers may be required.

Sound: DirectX 9.0c compatible

DirectX: DirectX 9.0c August 2009 (included)


Recommended Spec:

OS: Windows XP SP3/Vista SP1, Win 7

CPU: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo (equivalent AMD CPU)

RAM: 2GB for XP / 4GB RAM for Vista/Win 7

Disc Drive: 1x speed

Hard Drive: 2.5 GB of free space

Video: AMD/ATI Radeon HD 4850 512 MB or greater, NVidia GeForce 9800 GT 512 MB or greater

Sound: DirectX 9.0c compatible


Elég meggyőző... és bizony az ajánlott confignál ott van az NVidia GeForce 9800 GT 512 MB or greater. CPU: 2.4 GHz Intel Core 2 Duo.


Ha mindez igaz, és tényleg így megy a játék... nos egy ilyen gépet 50 ezerből is össze lehet dobni már, és azért 200.000 vagy 50.000 nem mindegy. Legalábbis nekem sajnos nem... :( Csak azért kíváncsi vagyok kinek mije van, mennyiért, és mi hogyan megy rajta? :)

2012. ápr. 6. 03:58
 4/15 anonim ***** válasza:

A mass effect 3 gépigénye direkt nem túl nagy, azt manapság nem lehet összehasonlítani sok új játékkal mint pl. egy bf3-al.

Szerintem írd le mennyi a valós kereted és fogsz kapni pár variációt amit meg lehet csinálni annyiból.

2012. ápr. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Még a Battlefield 3 is egy jól optimalizált program. Maximumra húzva megkéri az árát, de gyengébb gépeken is jól elmegy.


Egyébként aztz lenne érdemesebb elmondani, hogy mennyi a keret, nem pedig azt, hogy mennyi nem. :)

2012. ápr. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tény, hogy én a bf3-at nem ismerem :D csak itt látom, hogy mindenki azon kéri számon a többiektől, hogy milyen hardver milyen fps-t hoz majd xD de szerintem a mass effect 3 tényleg direkt nem túl nagy gépigényű. A tesóm gépe egy dual core e2220 2.4ghz/3giga 800mhz ram/geforce 8600 gt 512mb és ugyan csak 1280*1024-en de majdnem maxon viszi (ez a konfig már 4+ éves xD)

Szal ha arra építkezik az ember akkor nem kell pénz :D de ha nem egy alapból nem hardverigényes játékra alapozunk akkor meg lehet szívni ha kijön pár rosszul optimalizált és nincs meg a vas hozzá :x

2012. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nos... azt sajnos nem tudom melyik játék milyen motorra épült, és melyik direkt, vagy nem direkt alacsonyabb gépigényű. Az tény, hogy a hardveresek és szoftveresek összejátszanak, (szerintem) hogy minél gyakrabban kelljen bővíteni, videokártyát cserélni, memóriát venni, s.t.b. De láttam már fantasztikusan jó grafikás játékokat meglepően alacsony gépigénnyel, aztán meg sokkal rosszabb grafikásokat kétszer akkora gépigénnyel. De nem állami titok, leírhatom a keretet is: Most a közeljövőben úgy 60.000 pengő amit költeni tudnék gépre. Igazából úgy kellet volna feltennem a kérdést, hogy egy ilyen gépen mik mennek, és hogyan. :)


Mellesleg majd ezt akarom összerakni:


Alaplap: ASROCK H67DE3

CPU: INTEL Core i5-2500 3.30GHz 1155 BOX

RAM: Kingston DDR-3 4Gb/1333 ValueRAM (KVR1333D3N9/4G)

GPU: MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition/OC 2GB GDDR5 PCIE

PSU: Cooler Master GX 450 W Power Supply

Ház: BitFenix Shinobi Case


Unokaöcsémnek ez van, és nem csak az összes új játék megy rajta, hanem egy ideig szerintem nem is kell bővítgetnie. Csak nekem ez most egyelőre nagyon húzós... Csak leégett a P4-esem, és ezért gondoltam, hogy átmenetileg veszek valami olcsóbbat, mert megőrülök játékgép nélkül... :'( Aztán utána gyúrni kezdek a fenti konfigra. :)

2012. ápr. 7. 12:13
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha most a közeljövőben keveset akarsz költeni, akkor ebben a negyedévben jönnek az AMD Trinity APU-i, várhatóan egy ársávba a mostani Llano processzorokkal és egészen kellemes teljesítménnyel. Átmeneti megoldásnak szerintem kitűnő és még spórolhatsz is vele.


Gondolom akkor ház, merevlemez és néhány egyéb cucc megvan abból a bizonyos P4-esből.

Ha kicsit sürgősebb, ezt javaslom:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ez mai áron 59 746Ft, de a memóriát és a tápot úgy választottam, hogy érdemes legyen megtartani a következő fejlesztéshez.


Ha tényleg akarsz egy nagyobb minőségi ugrást a jövőben, érdemes megfontolni Ivy Bridge processzorokat (i5-3000). Ez ugyan abban a kategóriában valamivel nagyobb teljesítményt nyújt alacsonyabb fogyasztás mellett. Talán akkorra már a felső-közép kategóriában is konkurenciát állít az nVidia és hasonló áron meg lehet majd kapni a HD7870-et, ha pedig nem, akkor a 7850-et, amik minden téren jobbak a 6900-asoknál.


Nem jó döntés, ha azért veszel elavultabb gépet, mert másnak jól megy, egy PC-t előrelátón érdemes összeválogatni, hogy a lehető legnagyobb teljesítményt és leghosszabb élettartamot tudd kihozni a pénzedből.

2012. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összeválogatást, és úgy látom több alternatíva is van. Mindenképp megfontolom, mert tény, hogy néha az olcsó a drágább, ahogy mondani szokták. AMD-m már nagyon régen volt... szóval azt nem egészen értettem, hogy az összeválogatott konfigban nincs videokártya, csak az integrált? Talán sokat fejlődtek ilyen téren, de nem nagyon vagyok híve az ilyen integrált cuccoknak.

Természetesen továbbra is várok ötleteket véleményeket mindenkitől. ;)

2012. ápr. 7. 15:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad most már lebecsülni az integráltakat:

[link]

[link]

Már nem azért teszik bele, hogy irodai gépbe ne kelljen kihasználatlan videokártyát venni, jó memóriával meglepően erősek és most azokat fejlesztik leginkább. Már most kipusztították az alsóbb árkategóriát kb. 20 ezer forintig.

2012. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!