Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erős videokártya és gyenge 2...

Erős videokártya és gyenge 2 magos processzor = gaming probléma?

Figyelt kérdés

Üdv.

Az lenne a problémám, hogy a 1 hete vettem meg az új videokártyámat játékra (ASUS GTX 560 DirectCUII OC) és a legtöbb új játék amiket kipróbáltam (Skyrim, Saints Row The Third) eléggé akadoznak/szaggatnak grafikai beállításoktól és felbontástól függően. Elég sok mindent kipróbáltam de persze mindhiába: vírusírtás,töredezettség mentesítés, proci hűtőjének kipucolása,vga driverek frissítése. ( A proci hőmérsékletére is gondoltam de max. terhelés alatt 55fok szerintem nem vészes..)Nem értem h miért van ez hisz az előbb említett játék,saints row the third, az ismerősömnek stabil 30 FPSel(míg nekem alig éri el néha a 20at) fut a konfigurációja meg megeggyezik az enyémmel csak neki gtx 560 helyett GT 440 van a gépbe..


Így én már csak arra gondolok, hogy a processzor a kevés egy ilyen vga mellé ami a következő: Intel Pentium D 820 2,80 ghz (2 magos) Ha valóban ez a gond akkor, veszek egy új korszerűbb cpu-t, vagy az elképzelhető, hogy az előbb említett gt 440el jobban mennének a játékok?(XD..A processzor és videokártya kiegyenlítettsége miatt)

Nagyon jól jönne egy kis segítség mert én már nem tudok mire gondolni, újjabb felesleges pénzt meg nem szeretnék kiadni egy új processzorra amíg nem tudom, hogy biztosan ez a hiba?


2012. márc. 4. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Az a processzor a semmiresejó kategóriát erősíti, szóval holtbiztos, hogy itt van a gond. Nem is értem, hogy sikerült így összeállítani a gépet... Audi alá traktorgumit.
2012. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tuti a processzorral van a baj. Mennyid van új alaplapra, procira és ramra? Azért ezeket, mert LGA775 foglalatba, ami neked van, felesleges új processzor venni. És ezért új RAM is kell gondolom. És tápegységed márkája milyen?
2012. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom..új alaplap,processzor és mondjuk 4gb ddr3as rammal 70e.-ből kijönnék kb.? A tápom amúgy FSP455-PAF.
2012. márc. 4. 14:21
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hogy kijössz:) Bőségesen, sőt még 8GB ramot is tudsz úgy venni belőle:

Alaplap: [link]


Proci: [link]


Ram: [link]

2012. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Ja és összesen: 70 997 Ft :)
2012. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget. : )
2012. márc. 4. 14:41
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Inkább ezt raknám bele Kingston HyperX T1 Series 6GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 3) XMP

11.777,-Ft ennyi elég játéknak szerintem bőségesen.

2012. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!