Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki el magyarázza a Switch...

Valaki el magyarázza a Switch bekötését?

Figyelt kérdés
2012. febr. 15. 21:23
 1/9 waland ***** válasza:

Bedugod a konnektorba, beledugdosod az UTP kábeleket és kész :).

Problémát inkább a hálózat beállítása jelenthet, mert azt érdemes lehet gépenként beállítani. Milyen Windowsod van?

2012. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
na de nekem most van egy modemem és van egy switchem és azon van 5db utp bemenet most a modemből az utpt bedugom a switchbe és onnan a többi gépbe
2012. febr. 15. 22:03
 3/9 A kérdező kommentje:
??
2012. febr. 15. 22:03
 4/9 A kérdező kommentje:
windows 7
2012. febr. 15. 22:04
 5/9 waland ***** válasza:
Na ez nehéz lesz, mert hacsak a modemed nem kezel több számítógépet egyszerre, és nem tud nekik ip-t osztani, akkor nem fog sikerülni. Szerintem nem érdemes vele küzdeni, mert nagy rá az esély, hogy nem fog sikerülni. A switch egyszerűen nem erre való. Amire neked szükséged lenne, az egy router.
2012. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
na nekem most van egy modemem és egy switchem és 2 gépem ha kel valami kábel akkor veszek csak valami ötletet mondjatok
2012. febr. 15. 22:15
 7/9 waland ***** válasza:
Pedig sajnos ez nem nyerő így. Ha rádugtad a modemre, és nem megy az internet a két gépen egyszerre, akkor nem is fog menni. Esetleg olyan dolgokkal lehet trükközni, hogy pl.: az internetet az egyik gépbe bekötöd, ö fogja megosztani, abba a gépbe beteszel egy másik hálókártyát, amivel rákötsz a switchre, és a másik gépen beállítod, hogy az internetet az első gépről vegye. De ez csak akkor működik, ha mind a két gép megy, belassítja az elsőt, ráadásul ha a kábel+ hálókártya árára rádobsz még 1-2 ezrest, annyiból már kapsz egy routert, ami mindezt automatikusan és folyamatosan tudja.
2012. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most azt csináltam hogy a modemből az utpt be dugtam a switchbe és onnan a gépbe jó lett megy az internet a switchen keresztül 1gépen a másik gépem úgy kb 20 m-re van és nincs akkora kábelem de holnap veszek majd és ki probálom
2012. febr. 15. 22:28
 9/9 lindmayer ***** válasza:

akkor holnap folytatjuk

de valószínűleg routerre lesz szükség

2012. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!