Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki magyarázza el nekem a...

Valaki magyarázza el nekem a torrent működését?

Figyelt kérdés

Csak azok válaszoljanak légyszíves akik emlékeznek arra az időre amikor ők is kezdők voltak!


Szóval nekem csak letöltésekhez kell, mivel nincs is mit feltöltenem, de a gyerekeknek találtam itt jó meséket. Letudok tölteni, de nem értem a kifejezéseket. Pl mit jelentenek a "seed"-ek? Ha letöltöm a gépre és utána kiírom DVD-re, akkor mikor törölhetem le a gépről? Azt mondták egy darabig nem..de meddig?

Az arányom mitől változik. Most pl kb 1,5, de ez mit jelent?

Ilyen alapvető dolgokra válaszoljatok nekem kérlek!Köszi!


Ja, a diablotorrent oldalról beszélek :) Már van Ncore-ra is meghívóm, de elég egyszerre egyet megértenem.


2012. jan. 29. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

> Valaki magyarázza el nekem a torrent működését?

Itt egy elég jó cikk:

[link]

Sokkal érthetőbben magyarázza el a torrent működését, mint ahogy én tudnám. :) Írd be a Google-ba hogy "torrent működése", van még pár hasonló kezdőknek szóló cikk.


> mikor törölhetem le a gépről? Azt mondták egy darabig nem..de meddig?

...

> Ja, a diablotorrent oldalról beszélek :)

Olvasd el az oldal szabályzatát. Oldalonként változik, hogy mennyi ideig vagy mekkora arányig kell seedelni.

2012. jan. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd: ha, te leszedsz egy digitális, vagy digitalizált anyagot (programot, zenét, filmet, játékot, stb.), torrent segítségével, akkor az, automatikusan vissza is tölti - addig, amíg nem törölted le.

A seed, meg a töltőt jelenti - nyers megfogalmazásban. Az arányod is, ebben a mértékben változik. Az 1,5 arány jónak mondható ugyan, de ha, több ideig ott van az, amit leszedtél, akkor feljebb is mehet az adott szám.

Viszont, én azt ajánlom, hogy minél hamarabb regisztrálj be az Ncore-ra, vagyis használd fel a meghívót! Ott, szerintem, azt is letöltetsz, ami a diablo torrenten nincs rajta.

2012. jan. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2012. jan. 29. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!