Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom XP-n beállítani...

Hogyan tudom XP-n beállítani mennyit vegyen el a HyperMemoryhoz a rendeszerből?

Figyelt kérdés
Nemrég már feltettem ezt a kérdést, de épkézláb választ nem kaptam. És XP-n ez lehetséges, vagy csak Win7en?
2011. dec. 23. 19:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Sajnos nem találtam ilyet.
2011. dec. 25. 15:27
 12/24 anonim ***** válasza:
Nos ha nem akarsz átállni a Win7-re csakazért hogy több memóriája legyen a VGA-nak, szerintem felesleges ezen rágódni. Mint már írtam, a nagyobb memóriától még nem lesz gyorsabb a játék, csak engedi nagyobbra állítani grafikát. Szal hiába menne 1 GB-on, ugyanúgy szaggatna mint 128-on, csak engedné nagyobbra állítani, de ez úgyis felesleges lenne, mert ha szaggatna nem hinném hogy magas grafon játszanád. Sokan vannak, mint pl én, akik nem bánják ha szaggat, csak szebb legyen a játék. Na most ha imádod a minél szebb grafikákat, ajánlott inkább egy új VGA vásárlása. Most karácsonyi szezonban biztos vannak akciók, leárazások, így olcsóbban hozzájutsz egy modern VGA-hoz. Csak érdeklődésből, leírnád hogy miből milyen és mennyi van a gépedben?
2011. dec. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Igazából az a helyzet, hogy pár játéknál nem engedi pl: Highra tenni a grafikát, mert ahhoz már 256MB-s VRAM kell neki, de simán futnia kéne, mert maga a vga elég lenne.

Egyébként van benne 512MB+1024MB DDR2-es ramom van, a vga pedig egy HD4550 .

2011. dec. 25. 15:45
 14/24 anonim ***** válasza:
Értem, de szerintem most csak a Bios-ban lehet állítani. De a gond hogy szerintem a Bios miatt nem lehet, mert csak a beépített VGA-hoz engedi lecsípni a RAM-ból a memóriát. Ha kiveszed a kártyát, rákötöd a monitort az integrált VGA-ra, szerintm meg is jelenik a Bios-ban a menüpont. Ha tényleg fontos ez a graf. módosítás, mármint hogy szebb graf.ra emelhesd, talán kipróbálhatnád a Win7-et. Ezzel csak annyi a gond hogy nem olyan mint az XP, vagyis nem telepítheted egy másik op.rendszer mellé. Szal ha fent van az XP, és felrakod a Win7-et, az XP-t már nem fogod tudni használni.
2011. dec. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam volna már a W7et is, de P4-es proci mellé nem igazán ajánlott, csak lehúzná.
2011. dec. 25. 15:57
 16/24 anonim ***** válasza:
Ez igaz. De javasolnám hogy tegyél bele egy új VGA-t, nem csak a mostani jáékaid mennének max grafikán de az újak is.
2011. dec. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Mintha az olyan egyszerű is volna. :D Hidd el már megtettem volna, ha lenne rá keret.
2011. dec. 25. 17:21
 18/24 anonim ***** válasza:
Tudod nálam ugyanez a helyzet, csak a processzorral. Most egy 1.8 GHz-es Sempron van benne és szeretnék bele egy újat, de egy fillérem sincs. :-(
2011. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nálam az a helyzet, hogy lenne pénzem venni alaplapot+ramot+procit, 30ból kijönne, és a vga-val kibírnám nyárig, mert akkor mennék dolgozni, és 90ből tudnék jól fejleszteni, szóval lehet rászánom magam, mert ezzel az 1 magossal már nem sokat tudok kezdeni.
2011. dec. 25. 17:39
 20/24 A kérdező kommentje:
Úgy értem rászánom magam egy új alaplap+ram+proci cserére, ezt meg valahogy eladnám:D
2011. dec. 25. 17:42
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!