Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom XP-n beállítani...

Hogyan tudom XP-n beállítani mennyit vegyen el a HyperMemoryhoz a rendeszerből?

Figyelt kérdés
Nemrég már feltettem ezt a kérdést, de épkézláb választ nem kaptam. És XP-n ez lehetséges, vagy csak Win7en?
2011. dec. 23. 19:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Véletlen nem a Memory Boost-ról van szó? Merthogy a Hyper Memory-ról még nem hallottam. :-)
2011. dec. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
A VGA-m támogatja a HyperMemory-t, tehát alapból 128MB-s, de hozzá lehet adni a rendszermemóriából annyit, hogy 512MB-s legyen.
2011. dec. 25. 12:39
 3/24 anonim ***** válasza:
Á, értem, te a Turbo Cache-ről beszélsz. Na mind1, mert a kettő ugyanaz. Szal bemész a Bios-ba és ott az Advanced Options-nál, vagy valahol keress egy olyan menüpontot ahol már ki van választva valamennyi memória: gondolom alapból 16 vagy 32M lesz kiválasztva. Te kiválasztod a legnagyobbat amit lehet. Hogy hol leled ezeket a beállításokat, sajna nem tudom mert szinte minden Bios más. Sok sikert!
2011. dec. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Már nézegettem BIOS-ban, de nem igazán találtam ilyesmiket. De azért körülnézek mégegyszer. Köszönöm a választ!
2011. dec. 25. 13:39
 5/24 anonim ***** válasza:
Mégvalami ami fontos: Külső VGA-val ilyet nemigen lehet, csak beépítettel. Ha több memóriát akarsz adni neki, kb a 128-ast 1 vagy 1.5 GB-ra akarod emelni, az csak Windows 7 alatt működik és ahhoz nem kell Bios. Ha külső VGA-d van, nem érdemes vele foglalkozni. Ha egyszer Win7-re váltasz, majd meglátod, hogy a Win7 alapból hozzáteszi a felesleges RAM-ot a VGA-hoz, vagyis ha pl. van 4 GB RAM-od, simán csinál a 128-as VGA-ból (mindegy hogy külső vagy beépített) 2 GB-osat csinál, vagy esetleg nagyobbat. 3 GB RAM-om van XP-vel és míg Win7-em volt, a VGA memóriája több volt mint 2.6 GB. Szóval nagyából ennyi a lényege, viszont nem lesz gyorsabb a több memóriától, csak nem fogja leállítani a nagy játékokat pl. ezzel a hibaüzenettel: A megjelenítő hardwer videomemóriája megtelt, ezért a ... nevű alkalmazás leállt.
2011. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Mit értesz a "küldő VGA" alatt? Ha arra gondolsz, akkor nem integrált a VGA. A kézikönyvében is csak Vista-t és Win7-t említett, de sokan mondták, hogy XP-n is lehetséges.
2011. dec. 25. 14:20
 7/24 A kérdező kommentje:
*külső
2011. dec. 25. 14:21
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát igen, külső alatt azt értem hogy te teszed bele és nem a beépített vagyis integrált. Namost igen, lehet hogy XP alatt is van ilyen, de ha lenne szerintem már találkoztam volna vele, nekem is van egy 128-as VGA-m. Szal Win7-ről biztosra tudom hogy magától hozzádobja a RAM-ból úgy hogy hozzá se kell nyúlni. Viszont eddig úgy tudtam hogy XP alatt nincs ilyen, csak a Bios-ban lehet ezt beállítani. Nem tudom, próbálgatni kell. Majd olvasgatok a neten, hátha valami érdekeset találok.
2011. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Egy fórumon azt olvastam, hogy általában ugyanúgy hívják a Bios-ban a VGA memó emelését: VGA Frame Buffer Size, valami ilyesmit kell keresned.
2011. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Őőő okés, megpróbálom!
2011. dec. 25. 15:14
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!