Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol lehet megnézni a ventiláto...

Hol lehet megnézni a ventilátor sebességét?

Figyelt kérdés

Van egy Acer 5755-ös notebookom és sehogy tudom elérni, hogy kijelezze, hogy milyen fordulatszámon megy a hűtőventilátor. Próbálkoztam AIDA64-es és SpeedFannal is, de mindkettő csak a hőmérsékletet írja ki.

Van valakinek valami tippje, hogy hogyan tudnám megnézni?


2011. aug. 15. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyári adatot nézd..
2011. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Azt hol tudom megnézni?
2011. aug. 15. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
miért foglalkoztok ennyien a fordulatszámmal? inkább a légszállítást érdemes nézni (cfm), mert a hűtés nem csak a lapátok gyorsaságán, hanem a formatervezésükön is múlik, és a kettő együtt adja meg, hogy milyen hatékony a hűtés. egyébként meg ha a hőmérsékletet meg tudod nézni, akkor még az is mindegy, hogy hány cfm-es a hűtőd.
2011. aug. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem pusztán kíváncsiságból érdekel, hogy mennyin pörög a ventilátor. A gépem hőmérséklete irreálisan magas (80-90 fok körüli), ahhoz képest, hogy múlt héten vettem. Ezért érdekel, hogy valami ventilátor gond okozhatja e ezt, vagy micsoda?

BIOS-ban is próbáltam megnézni, de ezeknél újabb verziójú BIOS-oknál már nem mindbe (ebben se) van benne a hőmérséklet, ventilátor fordulatszám stb. De a fent említett 2 szoftver se mutatja, úgyhogy ezért kéne valami más megoldás.

2011. aug. 15. 17:03
 5/12 anonim ***** válasza:

nem érted? ha csak az rpm-ezt deríted ki, abból nem tudod meg, hogy jó-e a hűtés, mert a sz*r lapátok magas fordulatszámon is kevés levegőt szállítanak.

cfm-et meg ahogy fuckers is írta, csak gyári adatokból tudsz meg

2011. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ok, és gyári adatokat, meg cfm számot hol tudok találni? Googleban nem igazán találtam adatok a hűtéséről.
2011. aug. 15. 17:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Van egy sanda gyanúm hogy a venti nincs rádugva az alaplapra
2011. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szerinted érdemes nekem szétszedni és megnézni, vagy inkább küldjem vissza garanciálisan szervizbe?
2011. aug. 15. 20:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha leszeded a ház oldalát azt még nem veszik észre és nincs gari vesztés. De nem biztos. Én amúgy a hejedben leszedném mert ha nem pörög egyáltalán akkor biztos hogy vissza fogod vinni nemsokára a halott proci miatt :D
2011. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De ez nem PC, hanem notebook. Nem igazán tudom, hogy hol keressem benne a ventilátort. Talán a billentyűzet alatt, de mondom nem igazán akarom megbontani a gépet.

Először inkább megpróbálok egy format C:-t, hátha csak összeakadt valami telepítés közben és az okozza a túlmelegedést.

Egyébként szerintem pörög a ventilátor, mert lehet hallomi, hogy kicsit zúg a gép,meg az oldalán fúj ki meleg levegőt. Csak akkor nem tudom, miért nem mutatja a sebességét egyik program se.

2011. aug. 16. 07:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!