Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért látom így a memória...

Miért látom így a memória sebességét?

Figyelt kérdés

Van egy gépem, amibe 1 GB DDR 2 (800 Mhz-es) Ram volt, tegnap vettem bele, még 1 GB ugyanilyen 800 Mhz-es DDR2-t. Fel is ismerte, észrevehetően gyorsabb is lett a gép, viszont amit furcsállok, hogy a "CPU-Z" programmal, ha megnézem, akkor a Ram 200-401 Mhz körül mozog/váltakozik. Ez most miért lehet? Vagy csak az éppeni aktuális kihasználtságot mutatja a program? Vagy valami baj van, mert nem 800 Mhz-en ketyeg. Nos, amikor csak 1 db 1 GB-os volt benne, azt sose nézegettem, de tuti 800-on ment. És amikor a gép indul, az elején is kiírja, hogy 2 GB 800 MHz a memória. (Windows 7 Ultimate-em van, és egy AMD X2 4600+-os a gép, az alaplap gigabyte, de nem hinném, hogy most nem tudna kezelni 2 GB-ot 800 mhz-en...)Vagy megy az rendesen és a program jelzi az éppeni kihasználtságot, vagy ilyesmi? Vagy mit csináljak?


Köszönöm a válaszokat!


2011. okt. 11. 08:00
 1/4 P.O.C. ***** válasza:

A CPU-Z sose az effektív órajelet írja ki, hanem a valódit vagyis a te esetedben 400 Mhz -et. Mivel DDR (Double Data Rate) így ezt duplának kell venni, vagyis effektíve 800 Mhz -t jelent.

Hogy miért ugrál 200 és 400 Mhz között? Szerintem az AMD Cool'n'Quiet technológia miatt. Ez ugyanis ha be van kapcsolva, csak akkor teszi teljes sebességre a procit ha szükség van rá, így spórol neked áramot és teszi halkabbá a géped. Bár nem tudom hogy, az órajel kapcsolgatás a RAM -okat is érinti -e. Így ez utóbbiban lehet, hogy tévedek.

2011. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod, ketyeg az rendesen, csak éppen alaphelyzetben nincs meghajtva? Jólvan, köszönöm szépen megnyugtattál, azt hittem valami baj van.
2011. okt. 11. 08:25
 3/4 A kérdező kommentje:
Milyen olyan program van, amellyel hasonlóképpen lehet a gépet vesézni? Az everest fent van, de a memória frekvenciát nem mutatja, legalábbis én nem találtam meg benne. Köszi a választ!
2011. okt. 11. 11:09
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Alaplap --> Alaplap --> Memóriabusz tulajdonságai ..


De az Everest -et már nem fejlesztik régóta. AIDA64 néven fut tovább. Jó még a SIW is annál: Hardver --> Memória.

2011. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!