Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy ilyen config elvinné a...

Egy ilyen config elvinné a legújabb játékokat (Crysis 2, Metro 2033. stb) Max grafikán Full HDban? (Lent a config)

Figyelt kérdés

alaplap:Asus P8H67-M R3.0

ram:kingston hyperx 2x2gb 1333mhz

táp:chieftech ctg500w 80p vagy corsair cx500

videokártya:gigabyte hd5870

winchester western digital 1tb 64 mb cache sata 2

processzor:intel corei5 2500


2011. júl. 8. 21:27
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

Nem maga a játék foglalata el az a 3,2GB-t hanem az egész rendszer + a játék. Maga a játék tényleg ritkán eszik 1,5GB-nál több memót. 4GB azért még bőven elég...Én még sosem mentem 3,2GB fölé, de a legtöbb játéknál a teljes memóriahasználat megáll 2,4-2,8GB között. Egy VGA szaggató játék nem biztos, hogy több memóriát eszik, mint egy egyszerűbbnek hitt játék...van amelyiknek picit több memó kell van aminek inkább VGA és/vagy proci, de lehet olyan játék is, ami mindenből sokat kér (pl GTA4).

Az i7 meg mire jó egy játékosnak? Az i5 bőven megteszi és a többletet lehet videokarira költeni. 8 szál minek egy játékhoz? Tökéletesen elég egy i5! Főleg FullHD felbontás meg kimaxolt grafikai igényekhez inkább VGA kell, mert CPU limit itt ritkán keletkezik. :)

Crysis 2 DX11 csomagokkal, Metro 2033 DX11(Advanced DoF bekapcsolással) vagy pl egy Wtitcher 2 (Ultra+übersampling) már lazán megeszik egy 5870-t fullHD-ban. A 6950 mindenképpen jobb választás, már csak a megduplázott grafikus előkészítők miatt is (egyszerre két primitíven tud számolni), amivel a tesszelációt használó játékok sokkal jobban mennek, mint egy 5870-en.

2011. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 Smartguy86 ***** válasza:

22:08 - Felmész ide:

[link]


Letöltöd az oprendszerednek és VGA-dnak megfelelő drivert, elindítod a telepítőt és telepíted. Ennyi. Ha jót akarsz, akkor először leuninstallálod az előző Catalyst-et, és úgy rakod fel az újat.

2011. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

én mostanában am laptopra váltottam mert sokkal praktikusabb, és 150-200 ért már simán vehetsz oan konfigot ami majdnem minden játékot visz fullon =) az enyémre pl azt hazudják, hogy viszi a crysist fullon, nemtom igaz e nem probáltam am ez a config lapira 130k volt:

win7 ultimate

Intel I3

8Gb DDr3 Ram

Ati HD 5650

500gb hdd

2011. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 Smartguy86 ***** válasza:

22:23 - Ne is próbáld ki! Nagyot csalódnál :D


Egy olyan notebook, amin rendes grafikai beállításokon lehet játszani, az alulról de súrolja majdnem a milliót. 6-800ezer körül.

2011. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
igen de mennyivel kényelmesebb a laptop, azóta bármikor nálam lehet a gépem, és elég olcsó is volt és ezerszer jobb mint a nagy gépem tehát még ígyis megérte, mellesleg 180 ért ugyan ilyen van I7es procival, ahhoz mit szolsZ? =D csak én elhamarkodtam 1 honapot kellett volna csak várnom XD
2011. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
a hőmérséklete is tökéletes, én még mindig bevagyok szarva mert ágyon nyomom és félek, hogy tulforrosodik dehát a 40C-t még 30 óra játék után se lépte túl-.- tehát számomra ez egy álom gép XD
2011. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 Smartguy86 ***** válasza:
A mobilitiy verzió sosem olyan erős, mint az asztaliak. Ezek direkt laptopba szánt alacsony fogyasztású (szerény teljesítményű - milyen szép is a marketing) processzorok. Amúgy a laptoppal nem is a CPU a baj, hanem a VGA szokott harmatos lenni még a drágább modellekben is. Sokszor egy középkategóriás asztali VGA is porig alázza őket.
2011. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
a witcher 2 megy minden probléma nélkül high grafon és ez nekm éppen elég :D
2011. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
Itt a sok visszaválaszolás közepette a kérdezőnek mondom: FELESLEGES 8 giga RAM, 4 giga minden tekintetben elég, az i5 processzor meg főleg, nem kell i7...
2011. júl. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 Panda Péter ***** válasza:

azért lehet hasznát venni a 8GB ramnak, pl pagefilet áthelyezni, elég sokat dobhat a sebességen.

többieknek: lassan mondom, hogy mindenki megértse

L A P T O P O T

V E N N I

J Á T É K R A

B A R O M S Á G

2011. júl. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!