Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tettem a gépembe 1 GB RAM-ot,...

Tettem a gépembe 1 GB RAM-ot, de egyáltalán nincs semmi gyorsulás, vagy teljesítménynövekedés, de viszont ha megnézem a RAM-ot, ott rendesen írja, hogy 2536 MB DDR-SDRAM. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

2*1 giga van?

Az mhz-ek stimmelnek?

Ha van pl. egy 512mb-os is mellette akkor már a DUAL-CHANNEL ugrott amivel 10-20%-os teljesítménynövelés érhető el. Amúgy amikor 2GB volt a gépembe és vettem hozzá még 2-t nekem se volt semmi gyorsulás.

2011. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:

Egy bizonyos határ után, a RAM fejlesztés már nem okoz látható gyorsulást. Annyi, hogy kevesebbet kerreg a vinyó a ritkább cache -elés miatt.

Az se mindegy milyen géped van, pl. egy P3 -as hiába rakasz 6 Tera RAM -ot, olyan lesz neki mint halott s*ggére a csók.

2011. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A több memória nem feltétlenül hozz gyorsulást. Mondjuk ha egy régebbi gépbe, XP oprendszer mellé telepítetted és 1,5GB helyett most lett 2,5GB, akkor simán elképzelhető, hogy csak kihasználatlanul áll. Ha Win7 mellett csinálod ugyanezt és mondjuk még játszol is az utóbbi néhány év játékaival, akkor tapasztalhatsz jobb gördülékenységet, gyorsabb betöltést, kilépést stb. Van mindig egy színt (rendszertől felhasználási körtől függően), ameddig van értelme bővíteni és ami felett már teljesen felesleges.
2011. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát abból ítélve hogy DDR RAM-od van a proci és a CPU is elég régi.

Szóval hiába teszel bele több RAM-ot akkor is a CPU meg a VGA lessz a gyenge láncszem

2011. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen,2004-ben kaptam,és még minden eredeti benne,kivéve az alaplapot,mert azt valami kisütötte..
2011. jún. 5. 21:22
 6/9 A kérdező kommentje:
2x1024 MB,1x512 MB van benne.
2011. jún. 5. 21:22
 7/9 A kérdező kommentje:
A gépem: [link]
2011. jún. 5. 21:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Windows XP-nek elég az 1 giga, hacsak nem akarsz pl. jbosst+eclipset+mysql-t futtatni, ez a három önmagában megeszi az 1 gigát. De ha valami gyorsulást szeretnél, jobb lenne, ha az 512-est kiszednéd, hátha menne dual channelben...
2011. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mostmár, hogy ilyen sok memóriád van, feltelepítheted a Windows 7et is. :)


Amúgy a memória nem gyorsít fel csak úgy semmit sem.

Valójában, ha megtelik a memóriád, a számítógéped az ennél sokkal lassabb merevlemezt fogja memória helyett használni (cserehely, vagy lapozófájl) és ezért lesznek a programok lassúak.

Viszont, ha sok memóriád van, akkor az értelemszerűen nehezebben telik meg. Vagyis több programot futtathatsz egyszerre, mielőtt bekövetkezne a merevlemez használata, azaz a lassulás.

Ha nem csinálsz semmi olyan dolgot, ami telipakolta volna az eddigi 1,5GB memóriádat, akkor eddig sem jelentkezett a lassulás nálad, és ezért nem tűnik gyorsabbnak a számítógép a plusz memóriától.

Ha látni akarod a változást futtass sok programot egyszerre, vagy olyan programot, ami eddig hiányolta a sok memóriád. (pl. Word + Excel + Powerpoint + Firefox + MSN + Skype + Winamp + stb. egyszerre már megeszik egy pici memóriát... :P)

2011. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!