Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a macintoshr...

Mi a véleményetek a macintoshról? Tényleg annyival jobbak mindennél mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés
sziasztok, szeretnék még egy lap topot így a suli miatt. szeptemberben vettem egy dellt amire 3 év garancia van, az első hónapban elszállt a vinyó, szóval garanciásan kicserélték. azóta profin működik de fura volt, hogy kapásból egy ilyen hiba, hiszen a dellt nem kell bemutatni és azért vettem mert azt mondták megbízható, meg hát a 3 év garancia is elég jó egy laptopnál. először macet akartam, de lebeszéltek róla most viszoont gondolkozom rajta, hogy a második laptopom esetleg egy macbook pro legyen e. nagyon tetszik a beépített aksi, a touchpad a képernyője....stb. nagyon tetszenek de nem majomkodni akarok velük! szóval mi a véleményetek ezekről a notebookokról? tartósak? jól bírják? vagy parasztvakítás az egész?
2011. ápr. 11. 02:49
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Elírtam:

Szal egyik sem volt 200 ezer fölötti.

2011. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Panda Péter ***** válasza:

"otthonra hatalmas pénzkidobás 200 ezer feletti laptopot venni"

ezzel vitatkoznék, én inkább egyszer fizetek ki egy nagyobb összeget, de az a laptop laptop lesz 5év múlva is, még ha szögeket verek be vele a falba, mint hogy veszek egy 150 ezres comsumer gagyiságot ami két éven belül eltörik meg minden más baja lesz...

2011. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

na kössz a rengeteg választ! az igazság az, hogy szerintem kicsit mindenki az alapján vesz meg dolgokat, hogy az mennyire tetszetős számára. a netbookokat hagyjuk. sosem kéne.

szóval mint írtam nem vagyok majom, design buz. akinek mindig a legújabb kell, de magasan a macintosh gépeinek a formája tetszik ha 2 fölött vennék gépet. nehéz kicsit megfogalmaznom, és nem tudom átjön e amit akarok. a régi gépekkel ugyanígy vagyok. pl. egy ibm thinkpad ami ma lenovo sokkal jobban tetszik a formája mint esetleg egy újabb lenovonak vagy egy hpnek.....ugyanígy vagyok a macintoshal is, egy pár éves mondjuk fekete macbook-ot nem érzek menőnek vagy, hogy lehet vele vírítani. mégis sokkal szebbnek tartom a külső egyszerüsége miatt mint mondjuk egy mai dellt. a legtöbb laptop kicsit csicsás, nem? nagyon zavar, hogy a macet ennyire "sznob"-nak tartják itthon. sokáig használtan akartam egy macet, lehetőleg feketét, de nem azért, hogy macem legyen és akkor tökmindegy új vagy régi. nem a márkáért vagyok oda mint sok hülye, csak magasan a legszebb formának tartom a gépeiket a laptopok között. nem túl nagy, nem kicsi, nem megy szét a cd room olyan könnyen és hát a beépített aksi, legtöbbször tápról gépezek még ha beülök valahova akkor is. pont az aksi kibe rakás miatt. az újabbak pl. már kevésbé tetszenek annyira. a macbook air kifejezetten taszít. aki videot, vág, fotózás, grafika, szerintem annak meg imac való. ha pl. vennék mondjuk egy macbook prot, és menne 17 évig, akkor 17 év múlva venném a következő gépet, akkor is ha már ciki lenne a 3 évben ez a gép.....

2011. ápr. 11. 16:53
 14/22 Panda Péter ***** válasza:
várjunk várjunk várjunk... jól értem, hogy azért akarsz MAC-et venni, csak mert tetszik ahogy kinéz? jól el lehetsz eresztve zsozsóval.
2011. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
nagyon tetszik, az egésznek a kialakítása, a megvilágított bilentyűzet az a touchpad ami az újabbaknál van. biztos vannak más olyan notebookok amiknek már megvilágított billentyűzete van de elég kevés. és most az, hogy bele lehet tenni, a gányolást azt hagyjuk. van rá pénzem, de hangsúlyozom nem majomkodni akarok, nem vagyok majom! nem a divat miatt tetszik. általában mindenben a szolidabb egyszerű dolgokat szeretem. a macet egyszerűnek látom, puritánnak és ezért tetszik.......
2011. ápr. 11. 17:06
 16/22 A kérdező kommentje:
mint írtam ha a macintosh tartós, és bírja a strapát, rázkódás, télen nyáron, hőmérséklet, hidegből-melegbe ki-be kapcsolás és most mindegy ki mire használja, akkor a mac profi! a dellem egy 1015-ös vostro, imádom amire nekem kell hibátlan, de a felhasznált anyagait nézve, de egy felső kategóriás dellnél is minőségibbnek tűnik egy mac. szóval itthon ha nem hordozgatom magammal napközben, valószínűleg hosszú életű lesz. ha viszont vinném mindenhová....hát nem tudom, érzem, hogy hajlik néhol, a cd room kicsit lötyög ahogy oldalt megfogom, a képernyő burkolata se a legerősebb anyag.....
2011. ápr. 11. 17:16
 17/22 anonim ***** válasza:

MacBook tulaj vagyok, ismét.

Ha tényleg tetszik és fontos neked a design, akkor tényleg próbáld ki. Az oprendszer akkor még jobban fog tetszeni :) Én nagyon szeretem.

2011. ápr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Panda Péter ***** válasza:

ha már ennyi zséd van, és szereted a letisztult design-t, akkor ajánlom figyelmedbe a HP Elitebook 8540p-t.

elpusztíthatatlan burkolat, és itt Magyarországon a supportja is jobb mint az Apple-é.

[link]

2011. ápr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
igen az oprendszere is tetszik, az itunes használom, azt mondják, ugyanolyan...de az oprendszerről nevetséges lenne ha véleményem lenne, hiszen nem használtam még.....
2011. ápr. 11. 18:00
 20/22 A kérdező kommentje:

Panda Péter!

az elit nem feltétlen pozítív jelző, sőt mostanában úgy vettem észre, hogy inkább negatív. csak mert az egyszerű "letisztult" dolgokat szeretem (utálom ezt a letisztult szót egyébként mert mindenki ezt használja és mindenki csak azért szereti az egyszerűbbet napjainkban mert ezt reklámozzák) nem tetszik minden ahogy ez a hp sem, nagyon nem. ronda. neharagudj ha a "zsé" miatt vagyis, hogy drágább gépen gondolkozok, úgy érzed tele vagyok "zsével". nem vagyok tele, de azért mert esetleg nincs pénzem valamire még elismerhetem, hogy komoly a minősége. különben meg írtam, hogy egy egyszerű laptopom van. a tartós minőségi dolgokért meg szerintem megéri kifizetni az árát. az egy éves garancia viszont nagyon gyatra, nevetséges az apple-től, hogy a 3 fölötti gépeikre ennyit vállalnak. egy telefonra több van. ez talán el is árul valamit azoknak akik a megbízható dolgokat szeretik. az apple majdnem évente dobja ki az újabbnál újabb dolgokat, amiben kicsit azt érzem, hogy vedd meg, de ha kijön az új, addig nem vagy velünk míg meg nem vetted az újat. azt is hallottam, hogy akinek macje van/lesz, az utána elfelejti, hogy pc-je is volt.....erről is megvan a véleményem azért.....még nem hallottam olyat akinek macje van, és azt mondta volna, hogy: nekem macem van de mondjuk a sony, is ugyanolyan vagy még jobb.....szóval annyira nem ragaszkodom a macnek tény is való ezek a gépek néznek ki a legjobban, de a hülyék sorába nem biztos, h ogy beakarok állni emiatt. más kérdés ha valakinek a munkája miatt van rá szüksége....

2011. ápr. 11. 18:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!