Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a macintoshr...

Mi a véleményetek a macintoshról? Tényleg annyival jobbak mindennél mint ahogy mondják?

Figyelt kérdés
sziasztok, szeretnék még egy lap topot így a suli miatt. szeptemberben vettem egy dellt amire 3 év garancia van, az első hónapban elszállt a vinyó, szóval garanciásan kicserélték. azóta profin működik de fura volt, hogy kapásból egy ilyen hiba, hiszen a dellt nem kell bemutatni és azért vettem mert azt mondták megbízható, meg hát a 3 év garancia is elég jó egy laptopnál. először macet akartam, de lebeszéltek róla most viszoont gondolkozom rajta, hogy a második laptopom esetleg egy macbook pro legyen e. nagyon tetszik a beépített aksi, a touchpad a képernyője....stb. nagyon tetszenek de nem majomkodni akarok velük! szóval mi a véleményetek ezekről a notebookokról? tartósak? jól bírják? vagy parasztvakítás az egész?
2011. ápr. 11. 02:49
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Jók bár olyan drága, hogy ugyanabban az árban jobb pc-t kapsz :XD.
2011. ápr. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nano ipodom az volt/van még a fém. imádtam soha nem volt vele semmi baj, pedig egésznap hallgattam, mindenhova magammal vittem, nem egyszer le ejtettem,......
2011. ápr. 11. 03:54
 3/22 A kérdező kommentje:
az igaz, hogy egy év garancia van a gépeikre?
2011. ápr. 11. 03:57
 4/22 anonim ***** válasza:

Alapból 1év, és vásárolhatsz garancia-hosszabbítást.


Nekem MacBook Pro van, grafikai studióban is Macintoshokon dolgoztam. De csak a suli miatt nem biztos, hogy ajánlanám, főleg, ha olyan szoftvereket kellene használnod suli miatt, ami nem Mac-es..


Suliba cipelni kényelmesebb egy netbookot, pici notit, és akkor biztos nem gondolják, hogy csak vetíteni akarsz a MacBookoddal :)


A Dell hibába véletlenül belefutottál, de valóban nem rossz a Dell. És ilyen véletlen éppúgy előfordulhat más márkával is.

2011. ápr. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Panda Péter ***** válasza:
az, hogy suli miatt, az mit takar pontosan? csak mert ha valami spécibb alkalmazást kell használnod arra valószínűleg nem lesz jó a MAC, marad a virtualizáció, az meg mint tudjuk nem a leghatékonyabb... Én maradnék a HP/Dell/Lenovo triónál.
2011. ápr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Amíg nem hang és videó szerkesztés addig nem Mac.


Egyébként a macedben is ugyanígy elszállhat a vinyó, mint a delledben. Ők sem varázslók, beszállítók alkatrészeiből rakják össze a gépet. Intel proci, ati vidkari stb.


Soha nem próbáltam, de biztosan azért jobb, mint a win, mivel meghatározott hardvereken kell mennie a MacOsnek, azon a 4 intel procin, meg 4 vidkarin, míg egy PC-be bármit belerakhatsz, a winnek mennie kell.

2011. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az Apple semmivel sem megbízhatóbb márka mint a Dell, meghibásodások minden márkából vannak, a különbség az, hogy a hazai Apple garancia sokkal szarabb, mint a Dellnél, simán szaroztak volna ugyanilyen esetben a vinyóval. A másik különbség az ár, az Apple divatmárka, így kb. 2-3-szor annyiba kerül ugyanolyan hardverelemekből, mint más márka. Apple gép grafikusoknak jó, de mezei felhasználónak jobban megéri a Dell, Toshiba, Lenovo, Asus(kb. ez a megbízhatóság sorrendje).
2011. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Meg ahogy mondták már mások is, ugyanaz a vas van az Apple-ben is, mint más gépben, tehát a meghibásodás esélye is hasonló. Egyébként itt egy statisztika:

[link]


Elsősorban az Asus miatt fenntartással kezelem, hiszen ez 2009-ben készült 3 évre visszanézve, azóta pedig kijött egy hibás Asus széria, de a Toshiba azóta is nagyon megbízható, és olcsóbb, mint a Dell, én elsősorban ezt a márkát ajánlom, persze Asus-t is lehet, de a k52je-t vagy k52jf-et kerülni kell.

2011. ápr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"hiszen a dellt nem kell bemutatni és azért vettem mert azt mondták megbízható, "


Hehe, jól átb*sztak. Consumer cuccai szörnyű rosszak, sok hibát elhallgatott már, szervereknél is.

Viszot a drágább cuccai jók. Értem ezalatt hogy 200e Ft-tól kezdődnek azok a laptopok amiket tényleg hordani is lehet.

De ez mindegyikre igaz. A business kategória még tényleg olyan hogy egyszer megveszed és az megy.

130 rugós Lenovom van, 250 rugós HP-vel dolgozom, barátoknak otthon 150 rugós notik melóban 250 feletti thinkpadek vannak. Amit a HP-m és a sörben ázott thinkpadek kibírtak... nem egyszerű.


Macben ugyanaz a hardver van mint bármi másban, a szoftver van jobban megírva, mert zárt hardverekkel dolgoznak. De suliba tényleg ne vigyél ilyen drága cuccot. Nyilván egy Air-t egy leveles borítékban kilopnak :-) Én funkcióért fizetnék, nem designért. Szal Mac kilőve...

2011. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

ma 11:27:

"Hehe, jól átb*sztak. Consumer cuccai szörnyű rosszak, sok hibát elhallgatott már, szervereknél is.

Viszot a drágább cuccai jók. Értem ezalatt hogy 200e Ft-tól kezdődnek azok a laptopok amiket tényleg hordani is lehet. "


Ez így totál baromság. Nekünk a családban 4 Dell van/volt, egyikkel sem volt soha semmi baj, pedig egyik sem volt 200 ezer alatti. Amit most használok kb. 5-6 éve volt 160 ezer, Inspiron 1300-as, igen masszív gép, az új belépő kategóriás Dell-eket nem ismerem, de Asusból és Toshibából láttam újakat, hát elég törékenynek tűnnek a Dell-emhez képest. Intenzíven használtam a gépet, és soha semmi baja nem volt. Az aksi más kérdés, most kb. 3/4 órás, de ez minden laptopnál így van egy idő után.


A vinyó meg hogy tönkremegy, annak nagyjából ugyanaz az esélye egy belépő kategóriásnál, mint egy üzletinél, az üzletinél a ház masszívabb, meg megbízhatóbb az alaplap, az persze tény, de messze nincs arányban az árral, otthonra hatalmas pénzkidobás 200 ezer feletti laptopot venni.

2011. ápr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!