Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NVidia vagy Ati? Kimerítő...

NVidia vagy Ati? Kimerítő érvelésre számítanék.

Figyelt kérdés

számomra 50 rongy a plafon amit vga-ra költenék, nagyon nvidiás vagyok de itt oan sokan dícsérik az atit...

kérlek titeket érveljetek a gyártók mellett és figyeljétek az ár/érték arányt és hogy mennyire jó ebbe:

-4 magos phenom 955 be

-2x2 gb kingston hyperx ddr3

-alaplap majd a vga-tól függ...

(ne haggyátok figyelmen kívül azt hogy mien vga-t képes 100%-ra hajtani ez a proci)


2011. márc. 14. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:

én azt mondom nvidia. ATI-val sokat szívtam eddig.

de ez csak az én véleményem :)

2011. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, de kifejtenéd azt h "sokat szívtam"?
2011. márc. 14. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nVidia, mert kell az a PhysX.

plafon alatt 5ezerrel:

[link]

2011. márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sokat szenvedtem mire rendes működő drivert találtam hozzá.

Vannak játékok amik a legújabb drivert igénylik de egyszerűen nem tudom feltelepíteni mert a kari nem fogadja el.


Nvidiánál pedig mindig tudom frissíteni. Nincs olyan játék ami reklamálna minden textúrát szépen megjelenít. :)


Én azt ajánlom hogy vegyél Nvidiát de úgy is mindjárt lehurrognak engemet :)

2011. márc. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

én is jobban szeretem, de lehet h azért mert még nem volt ati-m....

de mondjuk azt tudtam hogy az atit mindíg patch-elgetni kell

2011. márc. 14. 20:38
 6/9 Panda Péter ***** válasza:
ez ordas nagy közhely, én pont az nV driverek miatt sz*ptam, ATi-val semmi bajom sincs, igaz én nem a gyári Catalyst Control Centert használom, hanem az Ati Tray Tools-t.
2011. márc. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt már jópár VGA-kártyám, mindkét gyártótól, mindkét oldalról ugyanannyit kellett hajtanom a szopórollert egy időszakban, anno jól kitolt velem az ATI 9800 Pro-m (sajnos egy ramaty gyártó gyatra kivitele volt) aztán lecseréltem egy Geforce 6600 GT-re, ott az Inno3D pocsék hűtése volt a ludas, de egyik félnél sem maga az anya cég volt hibás, hanem aki licencelte, teljesítménnyel, grafikával sosem volt gondom egyik félről sem, azóta ATI kártyáim voltak, nem vallásos meggyőződésből, egyszerűen csak az ár/érték arány mindig az ATI felé billentette a mérleget, most egy Gigabyte HD 5770-em van, meg vagyok vele elégedve, neked esetleg egy HD 6870-et ajánlanék, a procid ezt biztosan kihajtaná (nekem amúgy egy 965-ös AMD proccom van) [link]
2011. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Nvidia drágább, de loogikus, drágább-->a játékgyártóknak fizetnek-->a játékok támogatják-->Ati lemarad. De ugyanakkor az Ati kártyák szerintem sokkal olcsóbbak,én inkább vettem 80k-ért egy NV-t, mint 50-ért egy atit.
2011. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én az ati-t ajánlom, olcsóbbak és jobbak! nézzük, csak azt h az ati előrukkolt az 5xxx-ös szériával ami dx11-es és 1 évet kellett várni amíg megjelent az nvidia-s x11-es karik. Az igaz, hogy a legtöbb játéknak szerződése van az nv-vel de sztem olcsóbban kapsz jobbat. ami ati-ba 40e az nv-ben 50-55e szal ha veszel egy karit 50 -ért az atitól akkor tovább kifog tartani az biztos ! és a driverekkel sincs semmi gond nekem hd5770-em van, 1 pár kattintással megvolt a legújabb drivel.
2011. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!