Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap, processzor, memória...

Alaplap, processzor, memória vásárlás segítség a kiválasztásban! (? )

Figyelt kérdés

Jelenlegi gépem:

Intel Pentium 4 2,4 GHz

Abit IS-7 alaplap

1 vagy 2 GB memória nem tudom pontosan)

Nvidia GeForce 7600 GT videókártya (azthiszem 256 MB-s, de lehet, hogy csak 125 MB-os)


Szóval a mai napon elvileg elszállt az alaplap. Szép kort élt meg mivel a gépet akkor vettük amikor általános 7.-be mentem, szóval ha jól számolom akkor már 7 és fél éve... (ezalól persze kivétel a videókártya - középiskola 3.ban vásárolva, illetve a memória is bővítve volt 512MB-ről vagy 1 gigáról).


Mivel szépen kiestem a hardver piacról tudásilag ezért legfeljebb 50 dollárt (50 ezer forintot) tudok rászánni a processzorra, az alaplapra, és memóriára. Szóval 50 ezerből mit vennétek? (Törekedve, hogy 50-nél olcsóbban jöjjetek ki).



Most jut eszembe: Az alaplapom AGP-s. Így anno a videókártyát AGP-sban kellett venni. Akkor ezek szerint videókártyát is kéne vennem? (Mert a PCI-Express-es alaplap van többnyire a piacon)


2011. márc. 11. 00:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Hát mint kiderült majd bátyám elviszi a gépet a szervízbe és majd ott a barátja szerez bele cuccokat. Azt nem tudom milyet, de ennél biztosan jobbakat (mármint ami most nekem van, ennél jobbat). Ez kb két hét múlva esedékes, mivel ugye most rövid munkahét lesz...


Köszönöm egyébként!

2011. márc. 11. 21:04
 12/12 Captain Frájer ***** válasza:

20:35-ös válaszoló gépe ajánlható, csak a vidikariban változtatnék. Inkább GT 240-et nézzél. Ugyen nincs benne DX11, de önmagában erősebb, mint a GT 440:

[link]

2011. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!