Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap, processzor, memória...

Alaplap, processzor, memória vásárlás segítség a kiválasztásban! (? )

Figyelt kérdés

Jelenlegi gépem:

Intel Pentium 4 2,4 GHz

Abit IS-7 alaplap

1 vagy 2 GB memória nem tudom pontosan)

Nvidia GeForce 7600 GT videókártya (azthiszem 256 MB-s, de lehet, hogy csak 125 MB-os)


Szóval a mai napon elvileg elszállt az alaplap. Szép kort élt meg mivel a gépet akkor vettük amikor általános 7.-be mentem, szóval ha jól számolom akkor már 7 és fél éve... (ezalól persze kivétel a videókártya - középiskola 3.ban vásárolva, illetve a memória is bővítve volt 512MB-ről vagy 1 gigáról).


Mivel szépen kiestem a hardver piacról tudásilag ezért legfeljebb 50 dollárt (50 ezer forintot) tudok rászánni a processzorra, az alaplapra, és memóriára. Szóval 50 ezerből mit vennétek? (Törekedve, hogy 50-nél olcsóbban jöjjetek ki).



Most jut eszembe: Az alaplapom AGP-s. Így anno a videókártyát AGP-sban kellett venni. Akkor ezek szerint videókártyát is kéne vennem? (Mert a PCI-Express-es alaplap van többnyire a piacon)


2011. márc. 11. 00:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

50 dollár = 50 ezer forint? :D

Jó lenne tudni milyen feladatokra akarod használni. Gondolom nem játékra ennyi pénzért?

Pl:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. márc. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

50 dollárból még alaplapot sem kapsz, 50 ezerből sem lehet gépet összerakni.

A jelenlegi géped mindenképp kuka, ha csak 50-ed van rá, annyi alatt kaphatsz használtan LGA775-ös, PCIe-s P4-et, 3 GHz körül. Az én gépem is ilyen, 6 éves, 20-30-nál többért nem venné meg senki. Igaz, nem is adnám semmi pénzért, ha újat vennék sem. De próbálkozz.

Új gépbe 100 ezer alatt ne is vágj.

2011. márc. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Épp a minap számolgattam, hogy 60.000 forintból lehet építeni miniITX alapú számítógépet. Ez elég HD filmnézéshez, netezéshez, zene, irodai munka (word, excel stb) és akár RÉGI játékokhoz is.

Az alaplap pici, speciális ház kell hozzá, de elfér egy LCD monitor alatt is, tehát igazi "asztali" számítógép.

Nyilván nem fogsz vele Crysis-t meg mai játékokat játszani, de a mostani gépednél talán erősebb is.


Engedd meg, hogy összeállítsak neked egy gépet:

Alaplap: 25000

[link]

Alaplapra integrált APU-val (egy chipen a videókártya és a 2 magos processzor)


Memória: 5300

[link]

Ezen az alaplapon elvileg már nem BIOS, hanem UEFI van, amihez legalább Vista, de inkább Windows 7 szükségeltetik. Ez alá elég 2GB RAM a mindennapi használatra.


Ház: 9500

[link]

miniITX ház direkt ilyen kis alaplapokhoz. Sajnos a házon viszont nincs lehetőség bővítőkártya használatához, így be kell érned az alaplapival - ami persze egyáltalán nem rossz! Tápegységet tartalmaz.


Notebook DVD-RW: 6500 (ilyen kisméretű dvd írókat fogad a ház)

[link]


Most járunk 46000 forintnál, ez már egy használható gép, de még nincs benne merevlemez. Az alaplap csak SATA merevlemezeket fogad! Szám szerint négyet, +-1 ha beleszámítjuk a DVD írót. Tehát itt kell továbbmenni azon az 50000-es határon, ha csak nincs egy szabad SATA merevlemezed.


500 GB SATA merevlemez: 9500

[link]

Nekem is ilyen van, jóféle! :)


55000 forintnál járunk, ez már egy komplett, használható számítógép, melyen szépen elfut például egy 64-bites Windows 7. Ha megengedheted magadnak, még 5000-ért megtoldhatod mégegy memóriamodullal, 4GB-ra emelve a mennyiséget. Ez alatt már köszöni a Windows, nagyon jól érzi ám magát. 4GB RAM esetén már KÖVETELMÉNY a 64-bites Windows!


Továbbá elég régi a géped, nem tudom ,hogy még PS/2 -es perifériákat használasz, vagy USB-t. Értem ez alatt a billentyűzet / egér párost. Az alaplapon csak 1db megoszott PS/2 port van, amibe vagy billentyűzet, vagy egér mehet. Tehát a másik eszköz USB-s kell, hogy legyen.


Nem játékgép, de szinte mindenre használható azon kívül és ennyiért remek vétel. A monitor gondolom továbbra is adott.

2011. márc. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Captain Frájer ***** válasza:

Ha játékgépet akarsz összerakni, akkor ahhoz több kéne :S Azt ajánlom, hogy netezésre turizz össze alkatrészeket, mert ha most építesz egy low-budget játékgépet, azzal hosszútávon több pénzt veszítesz, mintha egy év múlva összeraknál egy jobbat, mert gondolj bele, h összedobsz egyet, amiidén még elviszi a játékokat low-on, de jövőrelehetne cserélni, mert már az sem lesz elég.


Persze egészen más a helyzet, ha csak irodai munkára, filmnézésre szeretnél gépet, azt meg lehet oldani. Írj egy felhasználási területet, h mit szoktál gépezni, azt annak megfelelően összerakunk valamit.


Jah és akkor csak alaplap, proci, RAM és vidikari kell ugye?

2011. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A fent említett kis konfignál olcsóbbat nem takálsz. VGA-t is venned kell, vagy valami integált megoldásba gondolkodni. Amelett, hogy oclsó nagyon enegriatakarékos is a kis gép, de netezésre, filmezésre fogod tudni csak haználni. Játékra 100ezer allat nem nagyon lehet konfigot összerakni, de az is gamer gép leges legalja.
2011. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát figyeljetek! Természetesen olyan amilyenen tudok játszani. Call of Duty 2 ezen röhögve, lefosva elfut :-D

A Call of Duty 4 is röhögve elfutott kb ilyen közepes beállításokkal. Ami már egy fokkal komolyabb volt az az Empire Total War. Itt már low-medium beállításokat kellett alkalmaznom és itt sem a csata meg a kampánytérkép szaggatott hanem a térkép betöltési idő volt kegyetlen hosszú.

Ami most megküldi az a Sims 3 Leszáll az éj, azon belül a Bridgeport város. Itt minden ki van kapcsolva, minimumra levéve (kivéve a látótávolság), de amikor a háztömbök felé viszem a kamerát durván leáll a kép és várni kell jó pár pillanatot... Ne beszélve hogy a térkép betöltési idő megint kellemes időtöltés nekem...

Hát mondjuk még példának az Medal of Honor Airborne... Az megfogta a gépet, pedig azhiszem low-on volt...


Szóval lényegében nekem elég ha a sims 3 leszáll az éj, bridgeport városa nem szaggat és mondjuk még a medal of honor airborne elmegy low-medium beállításokkal... Nekem ennyi bőven elég. Nem játszok már komolyan...

2011. márc. 11. 18:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Alaplap GIGABYTE GA-M68MT-S2 11.675 Ft

Processzor AMD Athlon II X2 250 3.00Ghz AM3 BOX 13.600 Ft

Memória KINGMAX 2048Mb DDR3 1333Mhz KIT 6.613 Ft

Videókártya VTX3D VX5570 1GBK3-HV2 PCIE 14.887 Ft

Merevlemez WD Caviar Blue 160GB 7200rpm 8MB SATA2 8.125 Ft

Optikai egység LG GH22NS50 Fekete OEM 4.374 Ft

Ház CODEGEN 6210L-CA 400W 9.000 Ft

Összesen: 68.275 Ft

Ennél olcsóbbat nem tudtam összehozni, ami még nem olyan rossz.

2011. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy a ház atx, az alaplap meg micro atx.
2011. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kell optikai meghajtó, sem merevlemez, sem monitor, semmi :-)

Csak alaplap, processzor és ezek szerint mivel AGP-s, ezért új videókártya is... Meg akkor memória is.

Köszönöm egyébként a tippet :-)

2011. márc. 11. 20:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

3:19-es vagyok, aki a miniITX-es gépet ajánlotta.

Én ezt tudom ajánlani:

[link]

[link]

[link]

4GB RAM, az alaplapba ha lesz pénzed vehetsz 4, vagy akár 6 magos processzort is. A processzor elég az említett programokhoz, 3GHz-en nagyon kellemes egység átlagfelhasználáshoz. Integrált videókártya van. Ezzel nem fogsz játszani! Viszont ebbe vehetsz normális videókártyát később, a jövőre nézve sokkal jobb ezt megvenni, mint egy ratyisabb alaplapot, kevesebb ramot és valami atomkaka videókártyát.

~20k-ért már kapsz egy GT440-et, ami egész tűrhető.


Ha ezt megveszed és videókártyát csak később, akkor lehet, hogy egy darabig nem tudsz játszani, de később megköszönöd magadnak, hogy nem valami ratyimatyit vettél. Ez így belefér az 50k-ba és tudod használni is. Csak ugye a játék...


Mindenképp vedd legalább fontolóra, én azt javaslom!

2011. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!