Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sürgősen kellene segítség,...

Sürgősen kellene segítség, miért írja ki rosszul a processzor adatokat?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt vettem egy Dual-Core E6500-t, a régi E2160 helyett. Az E6500-t a 6-s BIOS-tól támogatja az alaplapom, és 6-s van. Betettem a procit, indítom a gépet, és az van kint, hogy 1,6GHz... jó oké... reméltem, hogyha majd a windows felteszi a drivert akkor rendben lesz. Belépek a felhasználómra, szépen ki is írja h telepíti a drivert, majd azt, hogy készen van, E6500 2,93GHz, újra kell indítani. Újraindítottam, nem figyeltem a kiírást, betöltött, tök jó, alul ki van írva a gép adatoknál h Intel Pentium Dual-Core E6500 2,93GHz. Ma kapcsolom be a gépet, nézem, és még mindig az van kint h 1,6GHz. "Main Processor: Intel(R) Pentium(R) CPU 1,60GHz(266x6)

<CPUID:067A Patch ID:" lefényképeztem, itt már nem látom a számot, kicsit homályos lett a kép. és lehet h a 067A is O67A. Beléptem BIOS-ba és a processzornál ki volt írva h "Vcore: Fail". És nem is működik jól, gyengébbnek tűnik, mint az E2160 =/ pedig a Windows kiírja, hogy jó.

Mit tegyek?


2010. márc. 19. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Hülye kérdés, de átállítottad a biost, amikor betetted az új procit? Mert pl én haveromnak adtam oda a régebbi 6400+ -os Athlon X2 -t de amíg nem állítottam át a biost, addig ugyanúgy 2.2Ghz-en volt. Keress a BIOS-ban olyat, hogy "Load Optimized Defaults", vagy valami hasonlót. Egy processzorhoz egyébként sem kell driver.
2010. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

már mind1 :D

mikor kapcsoltam be a gépet, akkor azt irta h AWARD BIOS 6.0 stb van :D de letöltöttem az @BIOS cuccot, és ott meg csak az volt h 4-s van :) tehát letöltöttem a 6-t :)

aztán oké lett minden :D bár kézileg kellet beállítanom, hogy 2.93GHz-n menjen :)

azért köszi a segítőkészséget :)

2010. márc. 19. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!