Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » érdemes apple macbookot...

érdemes apple macbookot venni, ha egyetem miatt veszek laptopt? Akinek apple-je van, az mesélne róla, hogy mit szeret és mit nem szeret benne?

Figyelt kérdés
2011. febr. 18. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Mondjuk ha bölcsésznek mész akkor igazából mind1. De ha lesz minimális informatikád akkor csak szívni fogsz a kompatibilitás miatt.
2011. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Bölcsésznek készülök:)

Azért gondoltam erre a fajtára, mert úgy olvastam, hogy időtálló darabok, és akkor talán kibírná az egyetemi éveimet.

A windowsot mindig sikerül elrontanom.:D

Viszont vidéken lakom, internetről rendelném meg, és nem tudom, hogy mit is tartalmaz pontosan akkor ez az ár.

Ami érdekelne, hogy kell e hozzá venni áramátalakítót, magyar nyelven van e, és van e rajta szövegszerkesztő program.

Erről lenne szó:


[link]

2011. febr. 18. 19:40
 3/12 Captain Frájer ***** válasza:
68%

Szerintem nem éri meg. Az árában inkább a márkanevet veszed meg, de azis milyen? Ennyi pénzért egész alma legyen rajta, ne egy, amibe beleharaptak :D


1ébként nézz szét a többi gyártó között. Ilyen értékben vannak gyártók, amik többet kínálnak.

2011. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mate0117 ***** válasza:

én ennyiért nem vennék ilyen laptopot....

szentem sokkal jobban jársz mondjuk gy DELL-lel...

van rá 3 év gari de utána se csesződik el.....


[link]


ezzel sokkal jobban jársz....

ha esetleg játszani támadna kedved akkor ezzel még azt is lehet...

maga MAC mint OP szentem a sznob állatoknak való....

ezen van egy normális WIN7 ami szentem nagyon jó...

jah és nekem is ilyen DELLem van és nagyon király csak ajánlani tudom...

2011. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elgondolásod nem hülyeség mert tényleg időtálló darabok és megbízhatóbbak mint az egyéb termékek (mint pl a windows). De én sem költenék ennyit rá. Inkább vennék 100-150e környékén+Linux. De persze ez pénztárcafüggő. Ha Mac-ot szeretnél akkor googliz rá egy macintosh forumra és ott érdeklődj a magyar nyelv és szövegszerkesztő támogatotságról. Szerintem van rá minden.
2011. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hardveresen valóban jók


sőt mi több,maga az osx is nagyon jó oprendszer


de:


bármi gondod van vele,nincs kihez fordulj

teljesen más az egész,más szoftverekkel

kompatibilitási problémáid is akadhatnak szép számmal



egy dell,toshiba,vagy akár acer laptop is nagyon jó hardveresen


a wint meg időnként ujra kell telepíteni,de mivel nem webszervert használsz,csak egy asztali gépet otthonra,ez nem lehet gond

2011. febr. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mikor vegyünk Apple laptopot:

1. ha fontos az aksi üzemidő (bár 300E Ft pluszt a 4 helyett 8 óra nem éri meg)

2. ha fontos a megjelenés (bár még mindig azon vagyok, hogy egy - ahogy fentebb írták - kiharapott alma nem ér 300E Ft pluszt)

3. ha zenész vagy - mert a Logic csak OSX-en fut, az Ableton-hoz meg a pluginek nem mindig működnek PC-n (de akkor már asztali gép midi bill.-el)

4. ha nem fontos, hogy óra alatt WOW-ozz :D :P

5. ha nem fontos, hogy körülményes hozzá "tört" cuccokat szerezni

6. ha nem fontos, hogy az ismerőseidtől nem fogsz segítséget kapni, ha elakadsz vagy ha valami hiba lép föl


Hardveresen semmi a Mac. Az OSX viszi a hátán meg a kinézet és a marketing.


Összehasonlításképp (a Mac-en OSX fut a Dell-en meg Win7pro):


MacBook Pro 15" Core i5 2.4GHz - 540 990 Ft

2.4GHz Intel Core i5 processzor

4GB memória

320GB merevlemez


Dell Vostro 3500 (3500-12) - 234 589 Ft

2.53GHz Intel Core i5

4GB DDR3 RAM

320GB SATA HDD


Igyekeztem nem a legolcsóbbat (161E-ért találtam ASUS-t, de abban a HDD 500GB volt :P) és kb. ugyanazzal a belsővel választani. És ott a 300E-s különbség (az olcsóbbal meg 380E)


Ér ez a feeling neked ennyit? A Win7-t meg csak akkor fekteted meg, ha állandóan install-uninsall-t játszol és tört védelmeket pakolgatsz föl (bár nekem ilyen formában 6 éve fut az XP-m).

2011. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van 2db Albacomp laptopunk mindkettő egy nagy szar.

Van 1db Dell Vostro 2510-em hát nem vok elájúlva tőle...

Van 1db Emachines (Acer) az az árához képest egész jó.


A Mac-ok meg megbízhatóak, vírusmentesek és nagyon jó a támogatottságuk. Az mondjuk igaz, hogy inkább USA-ban. Itt valóban sok pénzedbe és macerába fog kerülni egy két új szoftver beszerzése. De ha a pénz nem akadály akkor hajrá! Mondjuk én mindig a Linuxra szavazok.

2011. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 rubik08 válasza:
0%

Max mennyit szánsz rá???

Mert ha egy időt álló laptopot szeretnél csak (munkára) akkor inkább ne vegyél Apple-t.(DIVATGÉPEK)

Milyen vékony,milyen erős,milyen jó...

szerintem megéri egy kevésbé (drágát) venni.

Egy Apple árából összehozol egy gamer laptopot is

2011. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem ajánlom, mert túl drága.


már csak a fizikai közeget is nézve:

utcán teljesen véletlenül előfordulhat, hogy a tömegben valaki nekimegy, belerúg, lerántja az asztalról, vagy ellopják.

2011. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!